w

Orbán mówi, że prawicowy rząd jest gotowy bronić Węgier

Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że prawicowy rząd jest gotowy bronić kraju przed wszelkimi zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, także tymi płynącymi z Brukseli.

„Jesteśmy gotowi bronić węgierskich interesów w kraju i za granicą. Nauczyliśmy się w 1956 roku, że tylko wspólnota może pomóc w trudnych czasach, nie będziemy dbać o tych, którzy strzelają do Węgier z cienia lub z wyżyn Brukseli, skończą tam, gdzie ich poprzednicy. Ponieważ istnieje rząd narodowy, z każdego kryzysu wychodzimy silniejsi niż wtedy, gdy do niego przystępowaliśmy. Teraz też się przygotowaliśmy. Zachowamy stabilność gospodarczą, każdy będzie miał pracę, uda się obronić program opłat za media, a rodziny nie zostaną pozostawione same sobie. Mamy siłę, a przede wszystkim doświadczenie – powiedział Orban na uroczystości z okazji 66. rocznicy powstania węgierskiego w 1956 roku.

Powiedział, że Węgry „tolerują, kiedy trzeba, oddają, kiedy mogą” i są gotowe „obnażyć miecze, jeśli dana jest im szansa”. „Jeśli jesteś Węgrem, potrzebujesz jednocześnie odwagi lwa, przebiegłości węża i łagodności gołębicy. Będzie to szczególnie widoczne w przyszłym roku… Inwazja migrantów na południu, wojna na wschodzie i kryzys gospodarczy na zachodzie. To są rzeczy, z którymi musimy walczyć. Łyżką miodu w beczce dziegciu jest to, że nie mamy lewicowego rządu. Można sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało. Na szczęście mamy silny, zjednoczony rząd narodowy, który nie boi się, jeśli kłopoty uderzają do głowy – powiedział Orban.

Orban powiedział wcześniej, że Węgry osiągnęły na szczycie UE w Brukseli, że jeśli zostaną przyjęte propozycje Komisji Europejskiej dotyczące pułapu cen gazu i paneuropejskich zakupów gazu, to dla Budapesztu zostanie zrobiony wyjątek, bo w przeciwnym razie kraj ten zostanie bez gazu. Powiedział też, że wielokrotnie groził Komisji Europejskiej zawetowaniem nowych pakietów sankcji, jeśli interesy narodowe Węgier nie będą brane pod uwagę.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Francuskie MSZ wezwało do utrzymania kanałów dialogu z władzami rosyjskimi

Premier Norwegii sprzeciwił się izolacji Rosji