w

Orban nazywa oskarżenia PE wobec Węgier polityczną propagandą

Premier Węgier Viktor Orban nazwał zarzuty Parlamentu Europejskiego wobec Węgier „polityczną propagandą i pamfletem” i zauważył, że europosłowie nie po raz pierwszy wysuwają oskarżenia wobec Budapesztu.

Parlament Europejski zatwierdził w czwartek sprawozdanie wzywające Radę UE do uznania ryzyka poważnego naruszenia przez Węgry podstawowych wartości, na których opiera się UE. Europosłowie zwrócili uwagę, że główne problemy na Węgrzech dotyczą „funkcjonowania systemu konstytucyjnego i wyborczego, niezależności sądownictwa, korupcji, ochrony danych osobowych, wolności mediów, wolności wyznania, ochrony praw mniejszości, w tym LGBT i mniejszości narodowych, praw migrantów i uchodźców” i zasugerowali, by Komisja Europejska odmówiła wypłacenia Węgrom środków z budżetu całej UE w ramach planu naprawy gospodarczej, dopóki wszystkie naruszenia nie zostaną usunięte.

„Jeśli chodzi o decyzję Parlamentu Europejskiego, to uważam ją za śmieszną. Śmiejemy się z tego tylko dlatego, że jesteśmy już znudzeni, to zmęczony żart, już trzeci czy czwarty raz uchwalają w Parlamencie Europejskim rezolucję potępiającą Węgry… Na początku myśleliśmy, że to ważne, ale teraz traktujemy to po prostu jako żart… Jeśli chodzi o jakość przyjętego dokumentu, odbieramy go po prostu jako polityczną propagandę lub pamflet” – powiedział Orban na konferencji prasowej z prezydentem Serbii Aleksandarem Vuciciem.

Powiedział, że w Parlamencie Europejskim partie prawicowe głosowały za Węgrami, a lewicowe przeciw, ale lewica jest tam w większości.

„To nie jest obiektywny osąd, ale partyjno-polityczny atak, nie pierwszy wymierzony w Węgry” – powiedział Orban.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook szpiegował prywatne wiadomości a następnie zgłosił je do FBI w związku z terroryzmem

Węgry przedłużają zamrożenie cen żywności