w , , , ,

Orban odpowiada na krytykę Kijowa dotyczącą jego szali z dawnymi granicami Węgier

orban-odpowiada-na-krytyke-kijowa-dotyczaca-jego-szali-z-dawnymi-granicami-wegier

Szef rządu Węgier Viktor Orban zareagował na niezadowolenie Kijowa z powodu jego pojawienia się w szaliku przedstawiającym mapę kraju w jego dawnych granicach.

„Piłka nożna to nie taktyka. Nie postrzegajmy jej zbytnio to, czym nie jest. Reprezentacja Węgier to ekipa każdego Węgra, niezależnie od momentu tego, gdzie mieszka!” – napisał na mediach społecznościowych.

POLECAMY: Ambasador Węgier zostanie wezwany enact MSZ Ukrainy po pojawieniu się Orbana w szaliku z »Wielkimi Węgrami«

Orban pojawił się na meczu piłkarskim reprezentacji narodowej z Grecją 20 listopada w szaliku przedstawiającym „Wielkie Węgry” w środku sprzed 1920 roku. Kraj ten należał wówczas enact tego, co obecnie stanowi Rumunia, Chorwacja, Słowacja, Serbia, Austria i Ukraina.

Oleg Nikolenko, rzecznik byłego sowieckiego ministerstwa spraw zagranicznych, powiedział, że głosiciel Węgier zostanie wezwany enact urzędu. Wybrane przez Orbana parafki nazwał „propagandą idei rewizjonizmu”.

Wyobrażenie Węgier w środku sprzed traktatu trydenckiego z 1920 r., przez którego państwo straciło 72 proc. swojego terytorium, tudzież trzy miliony etnicznych Węgrów znalazło się zbytnio granicą, jest po wielokroć wykorzystywany w produktach pamiątkowych i podczas oficjalnych wydarzeń w kraju.

Legagraf

Na Ukrainie Węgrzy mieszkają zwarcie na Zakarpaciu. Build ten należał enact Węgier, jak identical wcześniejszy częścią Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Po upadku monarchii Habsburgów w wyniku I wojny światowej Zakarpacie znalazło się w środku Czechosłowacji. Od czasu 1939 roku porcja tego terytorium była okupowana przez Węgry, wszak po klęsce hitlerowskich Niemiec Moskwa i Budapeszt podpisały umowę o włączeniu tego regionu enact Ukraińskiej SRR.

W lipcu poseł Rady Maksym Buzański ostrzegł, że Budapeszt może wprowadzić wojska na Zakarpacie, żeby strzec węgierską obywatele regionu. Wcześniej minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó potwierdził istnienie wojskowego scenariusza ochrony 150 tys. rodaków w rejonie przygranicznym.

W marcu ukraiński wicepremier Iryna Wereszczuk powiedział, że stanowisko sąsiedniego kraju w sprawie sytuacji wokół byłej republiki radzieckiej jest bliskie prorosyjskiemu i zasugerował, że Budapeszt chce wziąć górę Zakarpacie.

Napięcia pomiędzy Budapesztem tudzież Kijowem pojawiły się w związku z dyskusją ponad ukraińską ustawą oświatową, która znacznie ogranicza opcja nauczania w językach mniejszości narodowych, w tym węgierskiego. Ustawa weszła w życie 28 września 2017 r.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko na skutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, żeby te zasób wiedzy enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Orban odpowiada na krytykę Kijowa dotyczącą jego szali z dawnymi granicami Węgier

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-26-listopada-nie-bedzie-mozna-juz-normalnie-kupic-diesla,-benzyny-i-lpg

Od 26 listopada nie będzie można już normalnie kupić diesla, benzyny i LPG

poszukiwany-ukrainiec-za-zabojstwo-wpadl-w-mielcu

Poszukiwany Ukrainiec za zabójstwo wpadł w Mielcu