w

Orban oskarżył Brukselę o nałożenie sankcji na UE

Premier Węgier Viktor Orban wezwał wszystkich obywateli Węgier, by w ramach narodowych konsultacji wyrazili swoje zdanie na temat sankcji i tym samym „położyli kres” rosnącym cenom energii spowodowanym sankcjami nałożonymi przez Brukselę na kraje członkowskie UE.

„Bruksela nałożyła na kraje członkowskie UE sankcje energetyczne i od tego czasu ceny energii poszybowały w górę… Teraz każdy obywatel Europy płaci za energię połowę usankcjonowanej ceny. Rząd przyjął dziś inicjatywę frakcji Fidesz i rozpoczynamy krajowe konsultacje w sprawie sankcji. Każdy jest proszony o wyrażenie swojej opinii, ponieważ tylko pracując razem możemy położyć kres rosnącym cenom energii – powiedział Orban, jego przemówienie było transmitowane w mediach społecznościowych.

Wcześniej Orban powiedział, że Węgry jako pierwsze w Europie rozpoczęły krajowe konsultacje, by poznać opinie obywateli na temat unijnych sankcji wobec Rosji. Powiedział też, że na Rosję nałożono 11 tysięcy sankcji, ale nie przyniosły one rezultatu, a wywołana przez nie inflacja i braki energii mogą rzucić Europę na kolana. Według niego Europa musi zmienić swoją politykę sankcji, bo inaczej sytuacja będzie trudna, kontynent sam sobie komplikuje życie i komplikuje swój przemysł. Premier Węgier uważa, że sankcje są „nadzwyczajne”, bo nakładają je „energetyczne karły przeciwko energetycznemu gigantowi”.

Jego doradca polityczny Balazs Orban powiedział, że sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję nie spełniły oczekiwań i dlatego prawdopodobnie zostaną zrewidowane w nowym sezonie politycznym. Rzecznik MSZ Węgier Tamas Mencer powiedział też, że jesienią można spodziewać się przeglądu polityki sankcji UE, bo wraz z nadejściem chłodów „rzeczywistość puka do każdych drzwi” w Europie Zachodniej.

Rzeczniczka węgierskiego rządu Alexandra Szentkirályi powiedziała, że unijne sankcje były bronią, która się cofnęła, czyniąc Europę biedniejszą, a Rosję bogatszą. Według sondażu Szazadveg, ośrodka badania opinii publicznej, ponad 70 procent Węgrów uważa, że antyrosyjskie sankcje szkodzą Europie, w tym Węgrom. Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó powiedział, że strategia sankcji UE „całkowicie zawiodła”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dworczyk

Michal Dworczyk has officially resigned

Politico: UE zabroni importu wyrobów stalowych z Rosji