w , , , , , , , ,

Pączek już za 8 złotych? Cukiernie załamane podwyżkami

paczek-juz-za-8-zlotych?-cukiernie-zalamane-podwyzkami

Rosną ceny nie tylko podstawowych produktów, mimo to i masła, bakalii owoców oznacza to mleka dobija piekarnie i cukiernie. Cukiernicy szukają oszczędności: aktualizują receptury wyrobów lub ograniczają godziny otwarcia swoich stoisk. Przedsiębiorcy martwią się też o przyszłość tarczy inflacyjnej. Obawiają się, że po jej modyfikacji ceny najpierw roku znów wystrzelą w górę.

Pąk za 8 złotych nie jest zaskoczeniem w celu nikogo. O ile uprzednio rok temu w trudnej sytuacji znalazły się piekarnie, to teraz podwyżki uderzają jeszcze z większym natężeniem w cukiernie. 

Rozmowy z piekarzami i cukiernikami zrzeszonymi w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie niestety nie napawają nas optymizmem. Nawet, jeżeli ceny od razu się zatrzymały, to wszyscy spodziewają się wystrzału najpierw 2023 roku. Wszystko z powodu niejasnej sytuacji związanej z wysokością podatku VAT oraz ciągle rosnącą inflacją i kosztami poszczególnych produktów. Pąk za 8 złotych wnet w celu nikogo nie będzie zaskoczeniem – powiedziała Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

 Piekarze: ceny się zatrzymały, mimo to to może znajdować się „milczenie przed burzą”

 Sytuacja piekarzy była przez Północną Izbę Gospodarczą analizowana wielokrotnie. To właśnie ten sektor uprzednio w marcu informował o drastycznym wzroście rachunków za gaz i prąd, oraz także galopujących wręcz cenach surowców takich jakim sposobem mąka oznacza to moszna. W jaki sposób sytuacja wygląda teraz? Andrzej Wojciechowski, właściciel jedność ze szczecińskich piekarni rzemieślniczych mówi wprost, że obecna sytuacja to „milczenie przed burzą”.

    – Ostatni trymestr roku 2022 jest spokojniejszy. Mamy raczej stabilną cenę energii, choć oczywiście wzrost o 170% względem ubiegłego roku z trudem określić optymistycznym. Uspokoiły się także ceny zbóż, mąki i cukru. To wszystko jednak może wielce szybko się zmienić i wielu piekarzy spodziewa się, że od momentu nowego roku ceny znowu zaczną wznieść się – mówi Andrzej Wojciechowski. – Ceny chleba osiągnęły uprzednio na tyle wysoki skala, że wyżej znajdować się nie może, bo ludzie po prostu nie zapłacą za chleb kilkanaście złotych. Koszty muszą więc zażywać na siebie piekarnie i wiele z nich radykalnie obcina wszelkie koszty – przekazał Wojciechowski. 

Cukiernie szykują nas na wzrosty cen

 Z trudem jest także w sektorze cukierniczym. Eksperci Izby uważają, że to właśnie ten sektor będzie zobligowany produce radykalnego podniesienia cen od momentu nowego roku. Wcześniej teraz widoczny był znaczący wzrost cen np. rogali świętomarcińskich. Wczas podobna sytuacja będzie mieć miejsce z ciastami, drożdżówkami oznacza to pączkami.

Pączki w 2023 r. rekordowo drogie?

 – Jest słabo, bo cała gałąź drży przed tym, co może wydarzyć się za tydzień oznacza to za miesiąc. Jedna wielka niewiadoma. Ceny zmieniają się w ten sposób szybko, że nie da się upitrasić strategii długofalowej. Bez sprytnych pomysłów na przeżycie wiele firm upadnie. Koszty są w ten sposób wysokie, że wiele firm analizuje receptury, tnie zatrudnienie lub ogranicza godziny otwarcia swoich cukierni – zaznaczyła Magdalena Kasjaniuk z jednej ze szczecińskich cukierni. 

Widoczny wzrost cen nastąpił w przypadku bakalii, owoców oznacza to jajek. Należność cukru i mąki jest od momentu jakiegoś czasu stała, mimo to w zależności od z ubiegłym rokiem i w ten sposób wyższa. Cukiernie odczuwają także wzrost ceny masła – nawet nieco złotych na kostce. 


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać became luminarz soon luminarz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy produce skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, by te wiedza produce Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane produce przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy produce Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

sc:RMF/dlahanldu

Przeczytaj całość tutaj: Pączek już za 8 złotych? Cukiernie załamane podwyżkami

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ukraina-dziekuje-polakom-za-pomoc-zmieniajac-niewygodna-nazwe-miasta-nowogrod-wolynski-na-zwiahel

Ukraina dziękuje Polakom za pomoc zmieniając niewygodną nazwę miasta Nowogród Wołyński na Zwiahel

g20-zamierza-wprowadzac-paszporty-szczepionek-na-przyszle-pandemie

G20 zamierza wprowadzać paszporty szczepionek na przyszłe pandemię