w

Pakistańczycy wezwani do ograniczenia picia herbaty

sc: pixabay

Minister planowania i rozwoju wezwał obywateli Pakistanu do ograniczenia spożycia herbaty o jedną lub dwie filiżanki dziennie, co miałoby pomóc ożywić krajową gospodarkę, która rocznie na import herbaty przeznacza 600 mln dolarów – poinformowała w poniedziałek agencja Anatolia.

W maju inflacja w zamieszkiwanym przez 210 mln osób Pakistanie wyniosła 13,8 proc. W porównaniu z tym samym okresem w roku 2021 ceny żywności wzrosły w ubiegłym miesiącu o 17,3 proc., a transportu o 32 proc. – wynika z najnowszych danych pakistańskiego banku centralnego.

Herbata jest dla wielu Pakistańczyków podstawowym napojem i elementem towarzyskich spotkań. – To najbardziej przystępny cenowo napój, którym możemy cieszyć się samotnie lub poczęstować nim gości – powiedziała w rozmowie z agencją Anatolia Saadia Peerzada, mieszkająca w Karaczi prawniczka.

Pakistan importuje 30 mln ton herbaty z 15 produkujących ją państw. W 2021 roku pakistański rząd uruchomił pięcioletni plan utworzenia rodzimych hodowli roślin herbaty na obejmujących 25 tys. akrów plantacjach w położonej na północy kraju prowincji Chajber Pasztunchwa oraz kontrolowanej przez Islamabad części Kaszmiru.

Spożycie herbaty na terenie współczesnego Pakistanu zostało spopularyzowane przez Brytyjczyków w XIX wieku, kiedy obszary te wchodziły w skład brytyjskiego imperium kolonialnego.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Portugalii wyszczepionej w 94 proc. COVID powoduje więcej zgonów w 2022 r. niż 2020 r.

The Hill: USA są bliżej militarnego starcia z Rosją, niż się wydaje