w

Paliwa już po 10 zł za litr? Jak wyświetlacze na stacjach będą pokazywać taką cenę

Jeszcze 1 lutego średnia cena benzyny 95 kształtowała się na poziomie 5,27 zł za litr – wynika z danych PIPP. Tymczasem przejeżdżając przez miasto widok 8zł za litr benzyny to już norma. W najbliższych dniach cena benzyny Pb95 może osiągnąć poziom nawet 10 zł za litr.

Dla wielu z nas to kwota wręcz abstrakcyjna. Należy również mieć na uwadze, że aktualnie obowiązuje obniżony VAT, przez co w przyszłości musimy spodziewać się kolejnych podwyżek ceny paliw.

9 zł jest już nawet z niskim VAT-em

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wyświetlacze na stacjach pokażą kwotę powyżej 10 zł na litr. Powstaje wiele żartów na temat rosnących cen. Jedną z myśli, aby pokazać nowe ceny jest wyświetlanie kwoty za 100 ml lub 0,5 litra.

274576880 667881337788332 5771861885673795024 n
source: Twitter

Spotykane Pylony cenowe wykonane są w różnych technologiach. Prawie nikt się nie spodziewał, że w tak krótkim czasie cena za litr może przekroczyć 10 zł. Przez długi okres czasu stosowano wyświetlacze siedmiosegmentowe, które są bardzo proste w budowie i programowaniu. W zależności od tego, jaką jej część podświetlimy, możemy w bardzo prosty sposób uzyskać dowolną cyfrę.

Wyświetlacze te mogą być zarówno elektroniczne, jak i mechaniczne. W wyświetlaczach mechanicznych cena jest regulowana ręcznie. Wyświetlacze elektroniczne są nowsze i w aktualnych czasach znacznie częściej możemy je spotkać. Są one wygodniejsze w obsłudze, kwoty podane na pylonie można zmieniać z pilota lub oprogramowania. System elektroniczny jest dużo bardziej przyjazny dla zwykłego klienta. W obu przypadkach może jednak wystąpić problem z wyświetleniem liczb powyżej 10 zł.

Jeśli pylon jest wyposażony w tylko jeden moduł wyświetlający po lewej stronie z kropką i dwa tradycyjne moduły po prawej może pojawić się problem z wyświetlaniem kwoty powyżej 9.99 zł.

paliwoStacja

Bez wymiany pylonów na wyświetlacze posiadające większą liczbę modułów nie biedzie można uzyskać kwoty wyższej niż 9,99.

Na najnowszych LED’owych wyświetlaczach wyposażonych w dziesiątki diod znajdujących się na powierzchni całego wyświetlacza istnieje możliwość wyświetlenia każdego komunikatu. Problemy mogą pojawić się na innych konstrukcjach wielomodułowych oprócz LED, czyli na prawie każdej stacji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biden: Zelenski hat Nachricht über geplante Invasion nicht akzeptiert

Jak nowe sankcje UE nałożone na Rosję wpłyną na światowy handel energią