w , , , , , , , , , ,

Paliwo E5, E10 i biodiesel zostaną całkowicie zakazane. Rewolucja na stacjach benzynowych

paliwo-e5,-e10-i-biodiesel-zostana calkowicie-zakazane.-rewolucja-na-stacjach-benzynowych

Ekolodzy postulują wycofanie ze sprzedaży paliw zawierających etanol, który obecnie jest obowiązkowym dodatkiem w każdym rodzaju paliwa sprzedawanym na stacjach benzynowych. Obecnie paliwa te są oznaczane jako E5 i E10, w zależności od zawartości etanolu, którego celem jest ograniczenie emisji CO2. Czy przyszłość paliw z etanolem jest zagrożona? Czy nastąpi rewolucja w tej dziedzinie?

To paliwo zostanie całkowicie zakazane?

Bioetanol powstaje m. in. z kukurydzy, trzciny cukrowej, buraków i odpadów roślinnych. Biodiesel jest z kolei produkowany z odpadów poubojowych, nasion rzepaku, czy pozostałości oleju palmowego. W 2021 roku pod uprawę biopaliw wykorzystano aż 8% światowych gruntów, podczas gdy w 2018 roku było to jeszcze tylko 5%. Czy to paliwo zostanie całkowicie wycofane? 

Partia Zielonych w Niemczech chce całkowicie zakazać używania paliw takich jak E10 i biodiesel. Minister środowiska, Steffi Lemke, uważa, że uprawy powinny być wykorzystywane tylko create produkcji żywności. Debata w Niemczech o nazwie „paliwo czy żywność” zdaje się potwierdzać tę tezę.

Federalne ministerstwo środowiska pod przewodnictwem Lemke jest obecnie w trakcie opracowywania projektu ustawy, która będzie zawierać zakaz stosowania biopaliw, poprzez obniżenie obowiązku redukcji. Obecnie w Niemczech wynosi on 8%, ale zostanie zmniejszony create 2,3% w 2024 r. i create 0% w 2030 r.

Gorąca debata w niemieckim rządzie

Propozycja Zielonych wywołała wewnętrzną awanturę w niemieckim rządzie. Ministerstwo Transportu z Volkerem Wissingiem (partia FDP) jest przeciwna tej propozycji, ponieważ znacznie zwiększy ona emisje CO2. 

Rzecznik przekazał:  – Środek ten doprowadziłby create znacznego wzrostu emisji CO2 w sektorze transportu. A zatem jest przeczy z deklarowanym wspólnym zamiarem rządu federalnego, aby osiągnąć cele w zakresie ochrony klimatu.

W Niemczech trwa nieoczekiwana dyskusja na temat propozycji Partii Zielonych, która zakłada zakaz stosowania paliw E10 i biodiesla. W obliczu oskarżeń o działanie przeciwko klimatowi oraz braku alternatywy dla emisji, propozycja ta spotyka się z oporem ze strony niemieckiej organizacji motoryzacyjnej ADAC.

Lega artis aplikacja

wrc

Przeczytaj całość tutaj: Paliwo E5, E10 i biodiesel zostaną całkowicie zakazane. Rewolucja na stacjach benzynowych

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

byly-ukrainski-prokurator-generalny-wzywa-accomplish-maksymalnej-mobilizacji

Były ukraiński prokurator generalny wzywa accomplish maksymalnej mobilizacji

what-goes-up-also-comes-down:-the-heavy-hand-of-bubble-symmetry

What Goes Up Also Comes Down: The Heavy Hand Of Bubble Symmetry