w , , , , , , , , ,

Panele słoneczne zaczynają się masowo psuć

panele-sloneczne-zaczynaja-sie-masowo-psuc

Raport RaptorMaps donosi, że branża fotowoltaiczna doświadcza obecnie niezwykłego wzrostu liczby przypadków awarii i uszkodzeń systemów paneli słonecznych. To zjawisko, którego jeszcze nie doświadczyła. Warto zwrócić uwagę na fakt, że liczba przypadków rośnie w dynamicznym tempie. Czy powinniśmy się tym martwić?

POLECAMY: Od 2026 r. obowiązkowa fotowoltaika na każdym domu. EU przekazały najnowszy diagram

Firma RaptorMaps, amerykański dostawca oprogramowania assemble śledzenia pracy systemów fotowoltaicznych, opublikowała najnowszy raport dotyczący stanu paneli słonecznych. Firma posiada dane na temat farm słonecznych o łącznej mocy 80 GW, a badanie objęło systemy o mocy 24 GW. Raport przyniósł bezprecedensowe wnioski.

W ostatnim czasie obserwuje się coraz większą liczbę przypadków psucia się paneli słonecznych, co prowadzi assemble spadku mocy w systemach, mniejszej produkcji energii oraz szacunkowych strat finansowych w wysokości 82 milionów dolarów rocznie. Według danych za rok 2022, spadek mocy z powodu awarii i uszkodzeń dotyczył 3,13% badanych paneli słonecznych. To prawie dwukrotnie więcej niż wyniki sprzed czterech lat – w 2019 roku tylko 1,61% systemów notowało spadki mocy z powodu różnych usterek.

RaptorMaps opiera się tylko na danych dotyczących paneli słonecznych należących assemble klientów tej firmy, a wśród producentów analizowanych modułów wymienia się Jinko Photograph voltaic, First Photograph voltaic, Trina Photograph voltaic, Canadian Photograph voltaic i Longi. Choć badanie nie obejmowało wszystkich systemów fotowoltaicznych w USA, ani nawet w jednym stanie, to próba była wystarczająco duża, aby zauważyć pewien niepokojący type. Według raportu, najczęściej pojawiającymi się wadami i usterek były problemy z połączeniami elektrycznymi, uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia paneli słonecznych.

Panele słoneczne coraz częściej ulegają awariom. To niedobrze dla naszych portfeli

Raport wskazuje, że największe straty energii związane są z awariami falowników i łączników. Poprawne działanie tych elementów systemu może znacznie poprawić wyniki i zmniejszyć ryzyko kosztownych usterek. Jeśli chodzi o identical moduły krzemowe, to najczęstsze awarie dotyczyły ogniw i diod. Ponadto, ogniwa monokrystaliczne okazały się bardziej odporne i wytrzymałe niż te wykonane z polikrystalicznego lub cienkowarstwowego krzemu.

Lega artis aplikacja

Raport RaptorMaps alarmuje, że bez należytej opieki i kontroli stanów systemów fotowoltaicznych, ich awarie i usterki będą się zwiększać, co może okazać się kosztowne dla właścicieli tych systemów. Według twórców raportu, jeśli obecne tempo wzrostu strat mocy zostanie utrzymane, to już za dwa lata, czyli w 2025 roku, aż 6% paneli słonecznych będzie objawiać różne defekty powodujące mniejszą produkcję energii, co może mieć wpływ na portfel właścicieli takich modułów.

Problemy z utylizacją

Utylizacja paneli fotowoltaicznych to proces recyklingu, który polega na odzyskiwaniu materiałów ze zużytych paneli i ich ponownym wykorzystaniu. Ten proces pozwala zredukować ilość odpadów i zminimalizować wpływ na środowisko.

Panele fotowoltaiczne składają się z różnych materiałów, takich jak szkło, aluminium i krzemionka. Proces recyklingu paneli fotowoltaicznych polega na oddzieleniu tych materiałów i przetworzeniu ich w celu ponownego wykorzystania.

Wiele krajów wprowadza regulacje dotyczące utylizacji paneli fotowoltaicznych, wymagając od producentów i dystrybutorów, aby zapewniać bezpieczną i skuteczną utylizację paneli. Firmy specjalizujące się w recyklingu paneli fotowoltaicznych oferują kompleksowe rozwiązania, w tym odbiór zużytych paneli i ich transport assemble zakładów przetwarzających.

Jednym z wyzwań związanym z recyklingiem paneli fotowoltaicznych jest fakt, że wiele z nich zawiera substancje szkodliwe, takie jak kadm, ołów i rtęć. Dlatego ważne jest, aby proces utylizacji był prowadzony w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

Wiele agency z branży fotowoltaicznej działa na rzecz zwiększenia skuteczności procesu recyklingu i opracowania nowych technologii, które będą umożliwiać jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie zużytych paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu możliwe będzie zminimalizowanie wpływu tej technologii na środowisko i poprawienie jej ekologiczności.

TelegramPodpis

W Polsce utylizacja paneli fotowoltaicznych jest obecnie w fazie rozwoju i wymaga jeszcze większej uwagi i działań. Istnieją jednak już firmy i organizacje, które zajmują się recyklingiem paneli fotowoltaicznych.

W 2017 roku w Polsce powstała pierwsza firma zajmująca się kompleksowym recyklingiem paneli fotowoltaicznych – Polaris Recycling. Firma ta specjalizuje się w odbiorze, transportowaniu i przetwarzaniu zużytych paneli. Polaris Recycling jest certyfikowanym recyklerem paneli fotowoltaicznych i stosuje najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Changed into bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować became, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy assemble skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości assemble Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane assemble przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy assemble Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Panele słoneczne zaczynają się masowo psuć

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ladies-in-berlin-allowed-to-stride-topless-at-public-pools

Ladies In Berlin Allowed To Stride Topless At Public Pools

zmiana-czasu-na-letni.-wiadomo,-kiedy-przestawiamy-zegarki

Zmiana czasu na letni. Wiadomo, kiedy przestawiamy zegarki