w , , , , , , , ,

Parkujesz samochód tak samochód? Sprawdź pilnie bo możesz dostać mandat 500 zł

parkujesz-samochod-tak-samochod?-sprawdz-pilnie-bo-mozesz-dostac-mandat-500-zl

Kierowco, pamiętaj podczas parkowaniu o swoich kołach. W ostatnim czasie możemy zaobserwować jeszcze większą liczbę kontroli na Polskich drogach. Kierowcy muszą zacząć w szczególności uważać na parkowania ze skręconymi kołami, bo może to słono osiągać cenę. Zwiększa to ryzykowny krok mandatu w wysokości ample. 500 zł, choć górna limes to nawet 3 000 zł. Z trudem będzie się przed przedtem uchronić, bowiem mundurowi ani myślą dopuszczać tylko pouczenia.

Skręcone koła natomiast posłowanie

W czasie okresu jesienno-zimowego wymaga od chwili kierowców dużo lepszego przygotowania niż przykładowo latem. Częstsza konnica po zmroku, w chłodniejszych, niejednokrotnie śliskich warunkach daje nieduży margines na nieporozumienie. Wskazujący musi stanowić wypoczęty i ześrodkowany, natomiast samochód prawidłowo ustalony attain jazdy. Jednym z w najwyższym stopniu krytycznych poniżej względem bezpieczeństwa elementów są opony, którym policjanci zamierzają się przyglądać baczniej.

Właśnie z tego względu kierowcy nie powinni podczas kontroli drogowej parkować ze skręconymi kołami. Wówczas odsłaniamy wewnętrzną porcja bieżnika, która z racji obciążenie przedniej osi i geometrii zużywa się szybciej.

Polskie i europejskie system prawny nadzwyczaj restrykcyjnie reguluje kwestie minimalnego dopuszczalnego bieżnika w oponach. Na terenie Unii Europejskiej posłowanie zbyt bubel opon letnich możesz przyjąć, pod warunkiem jeździsz na kołach z bieżnikiem o głębokości poniżej 1,6 mm. 

Plus w celu samochodu ze zużytym bieżnikiem największym zagrożeniem jest deszcz i woda stojąca na drodze. Opona bez bieżnika przy dużych prędkościach może się unieść na powierzchni wody i suwać po niej, w jaki sposób podczas „puszczania kaczek” z płaskich kamieni po tafli jeziora.

Policjant zupełnie nie będzie musiał wyjmować żadnej miarki, bowiem czasem attain oceny wystarczy sprawdzenie wskaźnika WTI (wypustki) w rowkach bieżnika.

Legagraf

Opony z kolcami

Polskie przepisy nie dopuszczają attain użytku opon z kolcami. Konnica na takim ogumieniu, nawet w nadzwyczaj trudnych warunkach atmosferycznych może zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Opony bez bieżnika

Też w jaki sposób w przypadku opon z kolcami, przepisy wyraźnie mówią także o zakazie używania na drogach publicznych sportowych opon bez bieżnika, czyli tzw. „slicków”.

Spis prędkości

Wyjątkowa wnikliwość kontrolujących może ujawnić także niewłaściwy w celu danego samochodu spis prędkości opon. To także warto mieć na uwadze, dobierając nowe ogumienie attain swojego samochodu lub je wymieniając.

Jaką karę można zdobyć?

Od momentu 1 stycznia 2022 r. drastycznie wzrosły kary w celu kierowców. Maksymalna wysokość mandatu została podniesiona 10-krotnie z 500 attain 5000 zł, natomiast grzywny nakładanej przez trybunał z 5000 attain 30 000 zł. Z kolei od chwili 17 września maksymalna numer punktów karnych zbyt jedno wykroczenie urośnie z 10 attain 15.

Konnica z zanadto zużytymi oponami to nie temat attain dyskusji z policjantem. Nie ma co polegać pouczenie, bo najniższym wymiarem kary jest posłowanie. Urzędnik państwowy ma system prawny wystawić nawet 3 000 zł mandatu. Policjant może też zatrzymać dowód rejestracyjny. Z tego względu warto przed jazdą samemu skontrolować wcięcie opon w swoim aucie.

Jakże taryfikator mandatów 2022 zmienił przepisy o liczbie punktów karnych?

Perfekcyjny restrict punktów karnych, po którego przekroczeniu można zaprzepaścić system prawny jazdy, nie zmienił się. Czyli nadal wynosi 20 punktów w celu osób, które mają uprawnienia attain prowadzenia pojazdu krócej niż rok, natomiast 24 punkty w celu pozostałych kierowców. Jednak nowelizacja taryfikatora mandatów od chwili 17 września 2022 r. wprowadza szereg innych zmian przepisów w tej kwestii, które wyjaśniamy poniżej.

Wzrost maksymalnej liczby punktów karnych zbyt jedno wykroczenie

Obecnie zbyt jedno wykroczenie prowadzący może zdobyć maksymalnie 10 punktów karnych, wszak od chwili 17 września 2022 r. (zamiast od chwili 1 stycznia z powodu opóźnień w dostosowaniu rządowych systemów informatycznych), ta numer wzrośnie attain 15. Równolegle zbyt złamanie następujących przepisów drogowych będzie można zostać ukaranym maksymalną liczbą 15 punktów karnych:

 • sprowadzenie katastrofy w ruchu, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, spowodowanie wypadku w ruchu;
 • kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu lub środka także działającego attain alkoholu;
 • kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub poniżej wpływem środka odurzającego;
 • nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku;
 • używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub ułożenie ciała przedtem;
 • omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w sprawie ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
 • wyprzedzanie na przejściach w celu pieszych i bezpośrednio przed nimi;
 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu w celu pieszych ewentualnie na nie wchodzącemu;
 • niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej w sprawie umożliwienia jej przejścia;
 • niezastosowanie się, w sprawie uniknięcia kontroli, attain sygnału osoby uprawnionej attain kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu;
 • niezastosowanie się attain sygnałów świetlnych;
 • niezastosowanie się attain sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione attain kierowania ruchem drogowym;
 • niezastosowanie się sygnałów i poleceń dawanych przez osoby uprawnione attain kontroli ruchu drogowego;
 • przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 70 km/h;
 • niestosowanie się attain znaku B-25 lub B-26 zakaz wyprzedzania;
 • wykroczenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejście, pod warunkiem opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone;
 • wykroczenie wjeżdżania na przejeździe kolejowym zbyt sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch przemiennie migających sygnałach czerwonych, lub zbyt inne urządzenie nadające te sygnały;
 • wykroczenie zakazu wjeżdżania na przejście kolejowy, pod warunkiem po jego drugiej stronie nie ma miejsca attain kontynuowania jazdy;
 • konnica autostradą lub drogą ekspresową w kierunku przeciwnym niż wypadkowy z ustawy lub znaków drogowych;
 • przewożenie więcej niż dwojga dzieci w pojeździe w sposób niezgodny z przepisami;
 • transport osób pojazdem nieprzeznaczonym lub nieprzystosowanym attain tego celu, bądź w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu ewentualnie wynikających z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji, jeżeli numer osób przewożonych w niewłaściwy sposób wynosi 10 osób lub więcej.

sc:WRC

Przeczytaj całość tutaj: Parkujesz samochód tak samochód? Sprawdź pilnie bo możesz dostać mandat 500 zł

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czekaja-nas-ogromne-podwyzki-cen-paliw!-wiadomo-juz-po-ile-bedzie-diesel,-benzyna-oraz-lpg

Czekają nas ogromne podwyżki cen paliw! Wiadomo już po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG

od-2023-ruszaja-kontrole-domow-w-calej-polsce.-co-beda-sprawdzac-urzednicy?

Od 2023 ruszają kontrole domów w całej Polsce. Co będą sprawdzać urzędnicy?