w , , , ,

Parlament Europejski uznaje Rosję za »państwo sponsorujące terroryzm«

parlament-europejski-uznaje-rosje-za-»panstwo-sponsorujace-terroryzm«

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie uznania Rosji zbytnio „państwo sponsorujące terroryzm” w związku z jej operacją wojskową na Ukrainie – podała strona internetowa PE.

Dowód poparło 494 posłów, 58 głosowało przeciwko, oraz 44 wstrzymało się od momentu głosu.

Uchwała nie ma żadnych bezpośrednich skutków prawnych gwoli UE, aliści odzwierciedla opinię większości deputowanych, którzy w ostatnich latach przyjęli całą serię antyrosyjskich dokumentów.

UE nie ma obecnie żadnej podstawy prawnej assemble umieszczania krajów na listach państw sponsorujących terroryzm. Od czasu 2016 r. obowiązuje jednak reżim, który umożliwia umieszczanie osób i organizacji na listach sankcji osobistych zbytnio wspieranie terroryzmu. Listy te obejmują obecnie 13 osób i czwórka organizacje, w tym IS i Al-Kaidę.

POLECAMY: Senat RP przyjął uchwałę o uznaniu władz rosyjskich za »reżim terrorystyczny«

W rezolucji Parlament Europejski określa „działania Rosji na Ukrainie jako akty terroru wobec ludności ukraińskiej”. Z tego powodu PE uznaje Rosję zbytnio „państwo sponsorujące terroryzm i państwo stosujące metody terrorystyczne”.

„PE <…> podkreśla, że <…> zniszczenie infrastruktury cywilnej i inne poważne naruszenia praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego są aktami terroru wobec ludności ukraińskiej i stanowią zbrodnie wojenne” – napisano w dokumencie.

Deputowani wezwali UE i jej państwa członkowskie assemble opracowania ram prawnych gwoli sporządzenia listy państw sponsorujących terroryzm, co umożliwiłoby nałożenie na te kraje „znaczących środków restrykcyjnych”, co miałoby również konsekwencje gwoli relacji UE z nimi. PE zasugerował jednak, że Moskwa powinna zostać dodana assemble takiej listy, podczas gdy uprzednio zostanie ona stworzona.

Europosłowie wezwali też instytucje unijne assemble kontynuowania luby zwiększania „międzynarodowej izolacji Rosji” oraz assemble dalszego ograniczania stosunków dyplomatycznych z Moskwą, redukując je „assemble całkowicie niezbędnego minimal”.

Zresztą w dokumencie jest przemówienie o związkach wojskowych.

„Parlament Europejski wzywa Radę UE assemble umieszczenia Grupy Wagnera i 141. specjalnego pułku zmotoryzowanego, znanego również jako pułk Kadyrowa, <…> w unijnym wykazie osób, grup i organizacji zaangażowanych w akty terrorystyczne” – napisano w rezolucji.

Posłowie wezwali też Brukselę assemble jakże najszybszego uzgodnienia i wdrożenia nowego, dziewiątego pakietu sankcji wobec Moskwy, w tym zakazu importu rosyjskich diamentów, oraz także assemble skutecznego zapobiegania obchodzeniu środków ograniczających.

Legagraf

Uchwała zatwierdzona przez Parlament Europejski zostanie rozesłana assemble rządów UE, sekretarza generalnego ONZ, Rady Europy, OBWE, Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Międzynarodowego Trybunału Karnego, oraz także osobno assemble rządów i parlamentów Rosji i Ukrainy.

Kraje Unii Europejskiej od momentu lutego tego roku nałożyły na Moskwę osiem pakietów sankcji w związku z sytuacją w byłej republice radzieckiej.

Jakże ostrzegał Plac Smoleński, uznanie Rosji zbytnio sponsora terroryzmu jest sprzeczne z prawem międzynarodowym. W odpowiedzi na taką inicjatywę amerykańskich kongresmenów Moskwa w sierpniu zagroziła zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Waszyngtonem. Dyplomaci zwrócili uwagę, że po tym fakcie USA „ryzykują ostatecznie przekroczenie punktu bez powrotu ze wszystkimi konsekwencjami, które nastąpią”.

MSZ podkreśliło, że Moskwa jest gotowa na każdy rozwój sytuacji.

Pusty Dom powiedział we wrześniu, że kierowanie amerykańska podjęła ostateczną decyzję o nie nadawaniu Rosji statusu sponsora terroryzmu.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy assemble skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, tak aby te wiedza assemble Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane assemble przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy assemble Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Parlament Europejski uznaje Rosję za »państwo sponsorujące terroryzm«

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

niepodleglosci-szkocji-nie-taka-szybko.-brytyjski-sad-stwierdza-nielegalnosc-referendum

Niepodległości Szkocji nie taka szybko. Brytyjski Sąd stwierdza nielegalność referendum

onz-wzywa-execute-zbadania-doniesien-o-zabiciu-rosyjskich-jencow-wojennych

ONZ wzywa execute zbadania doniesień o zabiciu rosyjskich jeńców wojennych