w

Paryż zapowiedział wykorzystanie wszystkich kanałów do dialogu z Moskwą

Francja i inne kraje zachodnie wykorzystują wszystkie kanały dialogu z Rosją, aby zapobiec możliwości użycia broni jądrowej na Ukrainie – poinformował rzecznik francuskiego gabinetu ministrów Olivier Veran.

Dzień wcześniej Zełenski powiedział, że NATO powinno przeprowadzić „prewencyjne” uderzenia przeciwko Rosji, a nie „czekać na uderzenia nuklearne Rosji”. Wypowiedzi Zełenskiego wywołały również niezadowolenie ONZ, gdzie w odpowiedzi przypomniano o niedopuszczalności nawet dyskusji o konflikcie nuklearnym.

„Francja, Europa, kraje zachodnie są bardzo czujne w tej kwestii i wkładamy wszystkie środki, zwłaszcza dyplomatyczne, aby upewnić się, że nie nastąpi katastroficzny scenariusz” – powiedział Veran w piątek radiu RMC, omawiając ewentualne użycie broni jądrowej na Ukrainie.

„Słyszymy powtarzające się groźby ze strony Moskwy, ale kontynuacja kanałów dyplomatycznych pozwala nam wyjaśnić, że ten scenariusz jest nie do przyjęcia” – dodał.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kijów ponownie rozważa priorytety w dostawach broni przez Zachód

Borrell sugeruje, dlaczego OPEC+ zdecydował się na cięcie produkcji ropy naftowej