w

Pielgrzymek ciąg dalszy. Johnson z wizytą w Kijowie

Brytyjski premier Boris Johnson przybył w piątek do Kijowa na spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim, jak podała telewizja Sky News.

Jako pierwszy relację z tej wizyty przedstawił dziennikarz „Timesa” Stephen Swinford. „Boris Johnson po raz drugi złożył niespodziewaną wizytę w Kijowie, aby się spotkać” – podał kanał telewizyjny w swoim raporcie.

„Wspaniale jest być znowu w Kijowie” – napisał Johnson na Twitterze. Brytyjski premier załączył zdjęcie, na którym widać go z Wołodymyrem Zełenski.

W czasie niezapowiadanej wcześniej wizyty w Kijowie – jego drugiej od rosyjskiej napaści – Johnson zaoferował szkolenie ukraińskich sił zbrojnych. Według planu, w ciągu 120 dni mogłoby zostać przeszkolonych 10 tys. żołnierzy.

Jak powiedział, istnieją dowody na to, że wojska rosyjskie znajdują się pod „ogromną presją” i ponoszą „ciężkie straty”. – Ich wydatki na amunicję – na pociski i inne uzbrojenie – są kolosalne. Po 114 dniach ataku na Ukrainę nadal nie osiągnęli celów, które wyznaczyli sobie na pierwszy tydzień – mówił Johnson.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Badanie: ponad 40 procent brytyjskich pracowników jest zadłużonych

AvtoVAZ rozpoczyna sprzedaż uproszczonej wersji Lady Granta