w

PILNE!!! Komitet WHO uznaje „nadzwyczajny charakter” epidemii małpiej ospy

Komitet kryzysowy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznał „nadzwyczajny charakter” epidemii małpiej ospy, wzywając do opanowania rozprzestrzeniania się zakażenia.

„Mimo że kilku członków komitetu wyraziło odmienne poglądy, komitet postanowił w drodze konsensusu poinformować dyrektora generalnego WHO, że na tym etapie należy stwierdzić, że ognisko nie jest PHEIC (międzynarodowym stanem wyjątkowym)” – podała WHO w oświadczeniu po piątkowym posiedzeniu komitetu.

Komitet jednogłośnie uznał jednak „nadzwyczajny charakter” epidemii ospy małpiej i wezwał do kontroli rozprzestrzeniania się zakażenia.

POLECAMY: Narracja wobec małpiej ospy ulega zmianie. Wirus przybiera formę bezobjawową

„Opanowanie dalszego rozprzestrzeniania się epidemii wymaga intensywnych wysiłków w zakresie reagowania” – napisano w oświadczeniu.

Według najnowszych danych WHO od początku roku w 48 krajach stwierdzono ponad 3200 przypadków ospy małpiej u ludzi.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pogodowy armagedon. Upały, jakie czekają Polskę występują rzadziej niż raz na 20 lat

Władze Szanghaju ogłosiły zwycięstwo w walce z falą Covid-19