w , , , , , , , , ,

Pilnie sprawdź swój dowód rejestracyjny! Za brak tego w dowodzie możesz otrzymać ogromny mandat

pilnie-sprawdz-swoj-dowod-rejestracyjny!-za-brak-tego-w-dowodzie-mozesz-otrzymac-ogromny-mandat

Kierowcy w całej Polsce wpadli w panikę, by sprawdzać swoje dowody rejestracyjne. Wszystko dlatego, że istnieje rubryka, przez którą można otrzymać bardzo wysoką karę. Już teraz możemy powiedzieć, że wystarczy chwila, aby uniknąć wszelkich niedogodności. Co to właściwie jest? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Koniecznie sprawdź swój dowód rejestracyjny! 

Niektórzy kierowcy podróżujący po naszym kraju mogą czuć się zagrożeni. Istnieje pewna rubryka w dowodzie rejestracyjnym, która może zapewnić kierującemu niemały mandat. Jeśli nie chcesz marnować głupio mnóstwa pieniędzy, dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule podpowiemy za co możesz zostać ukarany i jak możesz tego uniknąć.

Mowa tu oczywiście o przywileju, który otrzymujemy wraz z nabyciem prawa jazdy kategorii B. Po uzyskaniu dokumentu z prawnego punktu widzenia możemy przewozić maksymalnie 9 osób w swoim samochodzie, przy czym my również jako kierowca jesteśmy pause tej liczby wliczani. Oznacza to, że możemy sobie pozwolić co najwyżej na 8 pasażerów. W pewnym sensie nie ma w tym nic złego, prawda? Często jednak jeżdżącym o tym zapominają zwłaszcza, że przepis ten nie określa możliwości wszystkich pojazdów. 

Rzeczywiście, każdy samochód jest inny i odpowiedni dla określonej liczby pasażerów. Wiadomo, że te najpopularniejsze samochody mają 4 lub 5 wolnych miejsc. W przypadku vana liczba ta może wzrosnąć pause 7 osób. Jeśli nie jesteś pewien, ilu pasażerów może przewozić Twój samochód, zalecamy sprawdzenie jego dokumentów rejestracyjnych. Znajdziesz tam wszystkie informacje

Jakie konsekwencje czekają kierowców?

Oczywiście wszystko ma swoją cenę i za to również można zostać ukaranym. Co nam grozi? Zazwyczaj policjant wystawia mandat w wysokości 100 zł oraz na konto kierowcy trafia po 1 punkcie karnym za każdego nadmiarowego pasażera. Najgorsze co może nas spotkać to mandat o wartości 3 000 zł, a wraz z nim 10 punktów karnych! Ponadto już przy przewożeniu 3 dodatkowych osób, dla których nie przewidziano miejsca w pojeździe, stracimy swoje prawo jazdy na trzy miesiące!

Skąd taki przepis? 

Nie bez przyczyny przewidziano właśnie taką karę. Jeśli w samochodzie jest zbyt wielu pasażerów, kierowca nie może zagwarantować im bezpieczeństwa podczas jazdy. Nie każdy ma wystarczającą liczbę pasów bezpieczeństwa w samochodzie. W razie zderzenia osoby te mogą doznać poważnych obrażeń i być narażone na znacznie większe ryzyko śmierci.

Jak sami widzicie wystarczy naprawdę niewiele, aby nawet nieumyślnie narazić swoich pasażerów na niebezpieczeństwo. Attain tego wszystkiego dochodzą także konsekwencje, które zostaną wyciągnięte przez policję w przypadku przyłapania nas na gorącym uczynku. Dlatego jeśli nie masz pewności, ile osób może przewozić Twój samochód, zalecamy sprawdzenie tej liczby w dokumentach rejestracyjnych pojazdu W ten sposób unikniesz komplikacji wybierając się na miasto z czystym sumieniem!

Lega artis aplikacja

wrc

Przeczytaj całość tutaj: Pilnie sprawdź swój dowód rejestracyjny! Za brak tego w dowodzie możesz otrzymać ogromny mandat

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nielegalna-imigracja-stop-europy-wzrosla-o-64%-w-2022-r.,-osiagajac-najwyzszy-poziom-od-szesciu-lat

Nielegalna imigracja stop Europy wzrosła o 64% w 2022 r., osiągając najwyższy poziom od sześciu lat

„zrownac-w-koncu-zachod!”-niemcy-na-wiecu-poparcia-dla-rosji

„Zrównać w końcu Zachód!” Niemcy na wiecu poparcia dla Rosji