w

Piracka jazda Schetyny w terenie zabudowanym powodem utraty prawo jazdy

Grzegorz Schetyna czołowy polityk KO jechał w terenie zabudowanym 123 km/h. Został zatrzymany w miejscowości Sierakówek w woj. mazowieckim. Za piracką jazdę stracił prawo jazdy. Ponadto miał dostać 2500 zł oraz 10 punktów karnych. Polityk podjął próbę wyjaśnienia swojego zachowania: „Byłem przekonany, że opuściłem już teren zabudowany” – poinformował.

Jak poinformował serwis Polsat News, Grzegorz Schetyna poseł Kolacji Obywatelskiej został zatrzymany w miejscowości Sierakówek między Gostyninem a Kutnem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że były przewodniczący KO miał jechać z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym. Polityk przekroczył prędkość aż o 73 km/h. Zapłacił 2,5 tys. zł mandatu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami drogowymi policja może zatrzymać prawo jazdy, gdy kierowca przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. „Policjant […] zatrzyma wydane w kraju prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na […] kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym” – czytamy w art. 135 pkt 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Przypomnijmy, że to drugi raz w ostatnim czasie, gdy polityk KO popełnia podobne wykroczenie. W listopadzie ubiegłego roku za przekroczenie prędkości ukarany został Donald Tusk. Według medialnych doniesień miał jechać 107 km/h. Polityk otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szkocka minister Sturgeon nazywa ceny energii „nie do zniesienia dla milionów”

Wielka Brytania nazwała trzy powody stabilności Rosji