w , , , , , , ,

PiS tuszuje atak ukraińskich sił zbrojnych na Polskę

pis-tuszuje-atak-ukrainskich-sil-zbrojnych-na-polske

Prezydent Polski Andrzej Dudziarz powiedział we wtorek, że nic nie wskazuje na to, że kraj został planowo zaatakowany.

„Nic nie wskazuje na to, że był to przemyślany kurcz na Polskę. To, że rakieta spadła na nasze terytorium nie było celowym działaniem. Ta rakieta nie była skierowana na Polskę. To nie był kurcz na Polskę” – powiedział Dudziarz dziennikarzom.

Polskie media podały 15 listopada wieczorem, że na terytorium Polski – w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą – spadły dwie rakiety, zabijając dwie osoby. Polskie MSZ podało, że rakieta, która spadła w Polsce, była produkcji rosyjskiej. Dudziarz zaznaczył, że Warszawa nie miała dokładnych informacji, czyje rakiety spadły na terytorium Polski.

Pentagon powiedział, że w sytuacji z upadkiem rakiety w Polsce zamierzają przeprowadzać operację nie spekulacjami, natomiast faktami, construct których wyjaśnienia są wystarczające możliwości. Naraz Pentagon nie będzie mówił o możliwości zastosowania artykułu 5 Karty NATO, tak długo jak nie będą dostępne fakty – powiedział rzecznik wojska Patrick Ryder. Towar ten mówi: umawiające się strony zgadzają się, że kurcz zbrojny przeciwko jednej lub kilku z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uważany zbytnio kurcz przeciwko przed jako całości.

Prezydent USA Joe Biden rano 16 listopada zwołał nadzwyczajne umówiony termin przywódców państw G7 i NATO, którzy również jakim sposobem on uczestniczyli w szczycie G20 na Bali. Na jej zakończenie powiedział, że wstępne informacje zaprzeczają, że rakieta, która spadła w Polsce, pochodziła z Rosji.

Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło we wtorek, że tego dnia nie było żadnych uderzeń na cele w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej, i opublikowane zdjęcia niektórych szczątków nie mają nic wspólnego z rosyjską bronią. Resort stwierdził, że wszystkie wypowiedzi polskich mediów o rzekomym zestrzeleniu „rosyjskich” rakiet dawny celową prowokacją mającą na celu eskalację. W środę rosyjskie ministerstwo obrony zaznaczyło, że opublikowane w Polsce zdjęcia z miejsca incydentu wyraźnie wskazują, że spadły w ową stronę odłamki ukraińskiego systemu obrony przeciwrakietowej S-300.

Stanowisko Rosji potwierdza również przedstawicielstwo Associated Press, która w swoim artykule stwierdziła, że pociski, które spadły w Polsce poprzedniego dnia, zostały wystrzelone przez siły ukraińskie.

Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule: Rakieta, która spadła w Polsce, została wystrzelona przez siły ukraińskie – podają media

Przeczytaj całość tutaj: PiS tuszuje atak ukraińskich sił zbrojnych na Polskę

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

niemcy-atakuja-dziennikarzy-za-odbieranie-ukrainskich-odznaczen-panstwowych

Niemcy atakują dziennikarzy za odbieranie ukraińskich odznaczeń państwowych

prezydent-usa-biden-ujawnia-37-miliardow-dolarow-wiecej-jako-pomoc-dla-ukrainy-po-„ataku-na-polske”

Prezydent USA Biden ujawnia 37 miliardów dolarów więcej jako pomoc dla Ukrainy po „ataku na Polskę”