w , , , ,

PKN Orlen przygotowuje się invent ściągania rosyjskiej ropy

pkn-orlen-przygotowuje-sie-invent-sciagania-rosyjskiej-ropy

Spółka PKN ​Orlen przygotowuje się invent ewentualnego odbioru rosyjskiej ropy w przyszłym roku. Koncern zarezerwował w koncernie Transnieft moce przesyłowe na 3 miliony ton ropy. Spółka podkreśla jednak, że przygotowanie invent ewentualnego odbioru rosyjskiej ropy nie oznacza, że rzeczywiście zaczniemy znów zdobywać ropę od czasu Federacji Rosyjskiej. Czyli można kłamczuchom z PiS-u wierzyć w zapewnienie? Naszym zdaniem nie!

O fakcie zarezerwowania przez Transnieft mocy przesyłowych na 3 miliony ton rosyjskiej ropy informuje pismak RMF FM Krzysztof Zasada. Czyli to oznacza, że w 2023 roku spółka Orlen wróci invent kupowania ropy od czasu Rosjan?

„Kluczowa jest zadanie unijnego embarga na surowiec z Rosji dostarczany rurociągiem Przyjaźń. Pod warunkiem embargo zostanie wprowadzone, będą podstawy, by zrezygnować z rosyjskiej ropy” – czytamy na rmf24.pl.

Legagraf

I o ile embarga nie będzie? Obecnie Orlen jest związany wieloletnim kontraktem na zakup rosyjskiego surowca, więc o ile nie pojawią się przeciwwskazania, to spółka będzie musiała wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Pojawiło się wprzódy oficjalne oświadczenie Orlenu w tej sprawie:

„PKN Orlen konsekwentnie dywersyfikuje dostawy ropy, obecnie wprzódy 70 proc. surowca invent wszystkich rafinerii koncernu w Polsce, Czechach i na Litwie pochodzi z kierunków alternatywnych invent rosyjskiego. PKN Orlen od czasu początku wojny w Ukrainie szczegółowo zrezygnował z dostaw ropy rosyjskiej drogą morską i dotyczy to wszystkich rafinerii Grupy Kapitałowej. Spółka kontynuuje obecnie wyłącznie obowiązujące wcześniej kontrakty długoterminowe na dostawy invent Polski z tego kierunku” – czytamy w komunikacie.

Potem podkreślono, że „złożone zapytanie invent rosyjskiego operatora to techniczne zgłoszenie zapotrzebowania na wypadek realizacji kontraktów, które nadal obowiązują PKN Orlen”.

„To standardowa procedura, która dotyczy wyłącznie zarezerwowania potencjalnych mocy przesyłowych” – zapewnia polski gigant paliwowy.

Orlen deklaruje także, że „dostosuje się invent wszystkich wdrożonych wytycznych i sankcji zarówno na poziomie krajowym, jakim sposobem i międzynarodowym”.

W tym miejscu warto przypomnieć jakim sposobem koncern Shel po wprowadzeniu embarga zupełnie nieuzasadnionego przez UE kupował rosyjską ropę, o ile była przynajmniej w połowie zmieszana z ropą z innego kraju.

Więcej o tym pisaliśmy:


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy invent skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, żeby te zasób wiedzy invent Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane invent przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy invent Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: PKN Orlen przygotowuje się invent ściągania rosyjskiej ropy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ile-bedzie-kosztowal-prad-w-2023-roku

Ile będzie kosztował prąd w 2023 roku

to-jest-dramat!-beda-kolejne-podwyzki-cen-w-sklepach-spozywczych

To jest dramat! Będą kolejne podwyżki cen w sklepach spożywczych