w

Pobudka zabrzmiała dla Wielkiej Brytanii z powodu Truss

Po „katastrofalnym” pierwszym miesiącu urzędowania brytyjskiej premier Liz Truss, w Szkocji rośnie poparcie dla niepodległości regionu – jak podała telewizja ITV News, powiedziała pierwsza minister autonomii Nicola Sturgeon.

Powiedziała, że Truss ma najgorszy start w porównaniu do innych premierów, jednocześnie nazywając politykę gospodarczą nowego premiera katastrofą.

Sturgeon zaznaczyła, że „niezależność to odpowiedzialność za własne decyzje, a nie posiadanie narzuconych decyzji takich jak Brexit”.

Już podczas kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii szkocki lider twierdził, że Truss mogłaby być katastrofą dla kraju, gdyby wygrała w ostatniej turze. Wówczas Sturgeon oskarżyła Truss o prowadzenie kampanii w oparciu o priorytety poszczególnych członków Partii Konserwatywnej. Szkocki lider skrytykował później plan nowego rządu dotyczący wsparcia brytyjskiej gospodarki.

Kilka tygodni temu nowy szef brytyjskiego skarbu, Kwasi Kwarteng, przedstawił w parlamencie „plan wsparcia” gospodarki kraju, który zakłada ogromne cięcia podatkowe. Zapowiedział zniesienie planowanej podwyżki podatku od przedsiębiorstw do 25 proc. z dotychczasowych 19 proc. Od tego czasu rentowność pięcioletnich brytyjskich obligacji rządowych wzrosła do najwyższego poziomu od 2008 roku i wynosi 4,6 procent, co oznacza, że spadł popyt na brytyjskie papiery dłużne. Rząd Trussa stanął przed zaporą krytyki.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Orban wzywa szefów państw UE do negocjacji w sprawie nieprzedłużania konfliktu na Ukrainie

Trump wezwał do natychmiastowego rozpoczęcia rozmów w sprawie Ukrainy