w

Podczas akcji ewakuacyjnej ogrodu zoo we Francji zginęły zwierzęta

Podczas ewakuacji zwierząt z ogrodu zoologicznego Arcachon w południowo-zachodniej Francji życie straciło około dziesięciu mieszkańców zoo. Akcję ewakuacyjną podjęto z powodu zbliżających się pożarów lasów – podało Ministerstwo Zmian Środowiska.

Według komunikatu ewakuacja odbyła się, ponieważ „pobliski las był ogarnięty płomieniami”. W sumie ponad 360 zwierząt zostało przeniesionych do innego zoo na obrzeżach Bordeaux.

„Niestety, około dziesięciu zwierząt nie było w stanie wytrzymać intensywnych upałów i stresu” – podało ministerstwo.

Nie podano dokładnie, które zwierzęta zginęły w transporcie.

Zoo w Arcachon zajmuje 22 hektary terenów leśnych na południe od gminy La Test de Bouch (departament Gironde). Dwa duże pożary lasów, które wybuchły w ubiegły wtorek, nadal są gaszone w Gironde. Pożary zniszczyły już około 20 tysięcy hektarów lasu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komisja Europejska nie spodziewa się wznowienia dostaw gazu przez Nord Stream

„Gorsze niż hańba”: USA potępiają zachowanie Bidena w Arabii Saudyjskiej