w

Podwyżki cen energii w UE mogą mieć negatywny wpływ na wybory – donoszą media

Rosnące ceny energii w krajach Unii Europejskiej, zwłaszcza we Francji, mogą mieć negatywny wpływ na wynik wyborów lokalnych – pisze amerykański dziennik ekonomiczny „Wall Street Journal„.

W niedzielę rozpoczęła się druga tura wyborów parlamentarnych we Francji. 577 członków Zgromadzenia Narodowego zostanie wybranych na pięcioletnią kadencję. Główni przeciwnicy urzędującego prezydenta Emmanuela Macrona skrytykowali go za inflację.

Macron przeznaczył 28 mld dolarów z budżetu na obniżenie cen gazu i elektryczności oraz rabaty na benzynę. Jednak jeden z jego rywali, Jean-Luc Melanchon, lider lewicowej partii Niezwyciężona Francja, obiecuje pójść znacznie dalej i walczyć z rosnącymi cenami wielu artykułów pierwszej potrzeby. Według urzędników Macron, choć jest nieufny wobec protestów, jest też nieufny wobec długoterminowej ingerencji w rynek.

Gazeta donosi, że w innych głównych gospodarkach UE również zbliżają się wybory: we Włoszech w przyszłym roku odbędą się wybory powszechne, a w Niemczech jesienią wybory regionalne, w których wybierani będą członkowie legislatury landu Dolnej Saksonii.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morawiecki ma wizję powrotu celebryty jesienią. W związku z tym zachęca do przyjmowania dopalacza

KRUS ogłosił nowe zasady pobierania świadczenia emerytalnego