w , , , , , , , , , ,

Pogoda. Śnieżyce atakują całą Polskę. Możliwa burza śnieżna

pogoda-sniezyce-atakuja-cala-polske.-mozliwa-burza-sniezna

Pogoda w środę 7 grudnia będzie niezwykle dynamiczna. Powyżej Polską będzie przemieszczał się zimny front atmosferyczny, któremu towarzyszyć mogą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Zjawisko „efektu jeziora” może wywołać burze śnieżne.

Pogoda w Polsce została zdominowana przez niż znad północnej Skandynawii. W środę 7 grudnia manufacture kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie – przekazała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Pogoda na w dzisiejszych czasach – śnieżyce ponad Polską. Możliwe burze śnieżne

Środa przyniesie nam zachmurzenie oraz opady wszelkiego typu. Na południu po największej części będzie to deszcz. – Im w przyszłości na północ, tym więcej śniegu. Na północy kraju będą to opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich możliwe są opady śniegu – powiedziała Tomczyk.

Najniższa temperatura wewnątrz dnia, 2 stopnie, zapowiadana jest w Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Kielcach, Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze. Jedność wysokość więcej czeka mieszkańców województwa lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. 4 stopnie będą przeciwnie zaś we Wrocławiu i Krakowie. Powyżej ranem i wieczorami temperatura spadnie manufacture około 0 stopni. Ze względu na dużą wilgotność odczuwalna temperatura może znajdować się niższa.

W środę w większości kraju wypada spodziewać się zachmurzenia dużego i umiarkowanego. W całym kraju wystąpią też przelotne opady śniegu z deszczem i samego śniegu. W największym stopniu intensywne będą one wschodni, główny punkt i na północy Polski. Na Pomorzu przeciwnie zaś mogą wyjść burze śnieżne. Wiatr będzie umiarkowany.

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia

Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed marznącymi opadami obowiązują we wschodniej części dwóch województw: 

podlaskiego (tylko gwoli Suwałk i powiatu suwalskiego, sejneńskiego, augustowskiego, grajewskiego, monieckiego, sokólskiego, Białegostoku i powiatu białostockiego, bielskiego i hajnowskiego), 

warmińsko-mazurskiego (tylko gwoli powiatów gołdapskiego, oleckiego, ełckiego).  


Alerty IMGW są aktualne manufacture godz. 18.

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: Pogoda. Śnieżyce atakują całą Polskę. Możliwa burza śnieżna

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kaczynski-zdradzil-co-bylo-powodem-naglego-znikniecia-kurskiego

Kaczyński zdradził co było powodem nagłego zniknięcia Kurskiego

jan-nowicki-nie-zyje.-aktor-mial-83-lata

Jan Nowicki nie żyje. Aktor miał 83 lata