w

Polacy bez węgla z Rosji przypomnieli sobie czasy komunizmu

Zakaz importu węgla z Rosji sprawił, że Polacy przypomnieli sobie czasy komunistyczne – podaje Reuters.

W mieście Lublin przed kopalnią Lubelski Węgiel Bogdanka ustawiły się dziesiątki samochodów. Oczekiwanie, jak zauważyła publikacja, może ciągnąć się godzinami, a nawet dniem.

„To przekracza możliwości wyobraźni. Pamiętam czasy komunizmu, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że możemy wrócić do czegoś jeszcze gorszego” – agencja cytuje wypowiedź jednej z osób stojących w kolejce.

Polska w kwietniu całkowicie zakazała importu węgla z Rosji, co dramatycznie wpłynęło na dostępność węgla na rynku i jego cenę. Koszt tony węgla od prywatnych dostawców sięga trzech tysięcy złotych (około 640 dolarów). W tej sytuacji polskie Ministerstwo Klimatu i Środowiska na początku lipca zniosło na 60 dni wymagania jakościowe dla węgla używanego do ogrzewania.

Były wicepremier i były minister gospodarki Janusz Piechociński ostrzegł z kolei, że Polskę czeka „droga zima”, jeśli chodzi o koszt węgla. Jednocześnie zwrócił uwagę na znaczny spadek produkcji węgla w kraju.

Polska spółka paliwowa ORLEN przewidywała wcześniej trzykrotny wzrost ceny gazu ziemnego do końca 2022 roku. Koncern spodziewa się również, że ceny energii elektrycznej wzrosną 2,6 razy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Meksyk zwiększył import z Rosji

Premier Francji przyznaje, że nie ma bezpośredniej alternatywy dla gazu z Rosji