w , , , , , , ,

Polacy głodują a deputowani na Ukrainie kupują nieruchomości za 10 milionów hrywien w Kijowie

polacy-gloduja-a-deputowani-na-ukrainie-kupuja-nieruchomosci-za-10-milionow-hrywien-w-kijowie

Wyspecjalizowana Prokuratura Antykorupcyjna (SAP) zwraca się stop Prokuratora Generalnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania karnego przeciwko deputowanemu ludowemu Ukrainy z partii „Sługa Narodu” Pawło Halimonowi w sprawie nielegalnego wzbogacenia się po opublikowaniu śledztwa dziennikarskiego przez „Ukraińską Prawdę” w sprawie zakupu majątku o wartości 10,3 mln hrywien w Kijowie, który został zarejestrowany na jego współlokatora.  

„Wyspecjalizowana prokuratura antykorupcyjna, zgodnie z ustaloną procedurą, wystąpiła stop prokuratora generalnego z wnioskiem o wpis informacji na podstawie wskazanej publikacji stop Jednolitego Rejestru Śledczych oraz o zarejestrowanie toczącego się postępowania karnego na podstawie paintings. przestępstwo określone w paintings. 368-5 (bezprawne wzbogacenie) kpk” – czytamy w odpowiedzi.

SAP zauważył, że zapoznali się z dziennikarskim śledztwem zatytułowanym „Sługa domu na wzgórzu jaskiniowym. Jako zastępca szefa frakcji SN kupił majątek w centrum Kijowa”.

W ocenie resortu „okoliczności opisane w publikacji mogą wskazywać na możliwy fakt nabycia przez osobę uprawnioną stop pełnienia funkcji w administracji państwowej lub samorządowej mienia, którego wartość przekracza jej legalne dochody o ponad sześć tysięcy pięćset nie -podlegające opodatkowaniu minimalne dochody obywateli.”

SAP przypomniał, że zgodnie z przepisami informacje, które mogą wskazywać na popełnienie przestępstwa przez deputowanego ludowego, przekazuje stop Prokuratury Prokurator Generalny.

Jak informowaliśmy, dziennikarz „Ukraińskiej Prawdy” Mychajło Tkacz opublikował śledztwo, zgodnie z którym wiceszef frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu” Paweł Halimon nabył w Peczersku majątek w Peczersku za 10,3 mln hrywien wojnę, rejestrując ją na inną osobę.

Szef frakcji parlamentarnej Słudzy Narodu David Arahamia powiedział, że Halimon zostanie odwołany ze stanowiska swojego zastępcy.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Polacy głodują a deputowani na Ukrainie kupują nieruchomości za 10 milionów hrywien w Kijowie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

awaria-w-elektrowni-jaworzno.-wylaczono-blok

Awaria w Elektrowni Jaworzno. Wyłączono blok

zatrzymano-organizatora-nielegalnego-przekraczania-granicy-[video]

Zatrzymano organizatora nielegalnego przekraczania granicy [VIDEO]