w

Polak aresztowany pod zarzutem pracy dla rosyjskiego wywiadu

Obywatel Polski został zatrzymany za chęć pracy dla rosyjskiego wywiadu za pieniądze, jest już w areszcie i przyznał się do winy – wynika z komunikatu Łukasza Łapczyńskiego, rzecznika Prokuratury Generalnej republiki.

„Na polecenie Prokuratury Generalnej funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Jarosława A. Prokurator postawił mu zarzut złożenia oświadczenia o gotowości do działania na rzecz rosyjskiego wywiadu” – powiedział Łapczyński.

Według niego zebrany w sprawie materiał dowodowy „wskazuje, że podejrzany zamierzał przekazywać stronie rosyjskiej informacje, w tym o obronności i bezpieczeństwie państwa, oraz był gotowy do wykonywania innych powierzonych mu zadań”.

POLECAMY: UE przymyka oko na korupcję w kijowskim reżimie

Prokurator postawił Jarosławowi A. zarzut z art. 130 § 3 k.k. (oświadczenie o gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej), warszawski sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy.

Według prokuratury, zatrzymany przyznał się do zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Berlin zamierza zmniejszyć zużycie energii w związku z nadchodzącym kryzysem

Scholz został wygwizdany podczas swojego wystąpienia w Brandenburgii, podały media