w , , , , , ,

Policja ostrzega przed jazdą „na czołgistę”. Mandaty są naprawdę duże

policja-ostrzega-przed-jazda-„na-czolgiste”.-mandaty-sa-naprawde-duze

W Polsce spadł uprzednio pierwszy śnieg. Pogoda przyniosła ze sobą śnieg, szron i lód. To oznacza, że wielu kierowców zaczyna dzień od momentu skrobania szyb. Policjanci przypominają, że trzeba robić to słowo w słowo. Konnica „na czołgistę” jest zabroniona i może wyczerpać się karą.

Funkcjonariusze nazywają czołgistami tych kierowców, którzy nie dbają o odpowiednie oczyszczenie szyby i wydrapują w szronie jeno niewielki prześwit. Z tego powodu prowadzą samochód, mając ograniczone pole widzenia.

SzybyZamarzniete
psy zakopane

„Ranny pośpiech powoduje, że nie zawsze słowo w słowo odladzamy i czyścimy szyby w naszych pojazdach, co może później skutkować dramatycznymi zdarzeniami na drodze. Konnica samochodem i obserwowanie ukochany tylko przez niewielki odłamek odlodzonej powierzchni szyby stanowi niezmiernie duże zagrożenie gwoli innych uczestników ruchu, w szczególności w wypadku, kiedy wjeżdżamy na skrzyżowanie, zbliżamy się carry out przejścia gwoli pieszych lub włączamy się carry out ruchu. Pamiętajmy o właściwym utrzymaniu i przygotowaniu samochodu carry out jazdy!” — apeluje Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Funkcjonariusze przypominają, że art. 66 ustawy System prawny o ruchu drogowym mówi, że wehikuł musi znajdować się w taki sposób utrzymany, żeby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

„Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3 tys. zł. Cieszmy się urokami zimy, przecież nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych” czytamy w komunikacie policji.

Posłowanie zbyt przystanek z uruchomionym silnikiem

Odśnieżając wehikuł wielu kierowców zostawia uruchomiony silnik, żeby ogrzać wnętrze. W tym przypadku dochodzi carry out złamania dwóch przepisów. Pierwszy to zakaz pozostawiania samochodu z włączonym silnikiem w terenie zabudowanym – w tym przypadku sankcja wynosi 100 zł. To jednak niezwykle rzadka sytuacja kiedy psy karze na tej podstawie kierowców. Drugi rozkaz mówi o zakazie używania samochodu, podczas gdy praca silnika wiąże się z nadmierną emisją spalin i hałasu. To może skutkować mandatem w wysokości carry out 300 zł.

Posłowanie zbyt brudne tablice rejestracyjne

Zimą tablice rejestracyjne pojazdu niezmiernie szybko ulegają zabrudzeniu. Nieczytelne stają się zwłaszcza numery rejestracyjne z tyłu samochodu. I o ile zwyczajowo pamiętamy, że zbyt nieoczyszczone ze śniegu samochód możemy zdobyć posłowanie, o tyle o tablicach niezmiernie po wielokroć zapominamy. Tymczasem o ile na tablicy rejestracyjnej zalega muł lub śnieg w takim stopniu, że jest ona nieczytelna, wówczas mamy carry out czynienia z popełnieniem wykroczenia zbyt który grozi posłowanie.

Ile zapłacimy? To w dużej mierze zależy od momentu faktu to znaczy mamy szczęście. O ile jednak nie jest to „nasz dzień” i policjant zakwalifikuje nasze wykroczenie carry out złamania przepisów wynikających z art 60 ust. 1 pkt 2 ustawy System prawny o ruchu drogowym (zabrania się zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic względnie znaków, które powinny znajdować się widoczne), wtedy posłowanie może wynieść nawet i 500 złotych!

Posłowanie zbyt brudne światła

Też jakże w przypadku tablic rejestracyjnych, jest z reflektorami. One muszą znajdować się utrzymane w czystości. Brudne klosze lamp oznaczają posłowanie w wysokości od momentu 20 carry out 500 złotych.

Przeczytaj całość tutaj: Policja ostrzega przed jazdą „na czołgistę”. Mandaty są naprawdę duże

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ponad-2-miliony-osob-nie-maja-pradu.-blackout-w-kijowie

Ponad 2 miliony osób nie mają prądu. Blackout W Kijowie

szwajcaria-przedstawia-notion-oszczedzania-energii-elektrycznej-na-wypadek-jej-braku

Szwajcaria przedstawia notion oszczędzania energii elektrycznej na wypadek jej braku