w , , , , , , , , ,

Policyjna ochrona Kaczyńskiego podczas partyjnych spotkań pod lupą prokuratury

policyjna-ochrona-kaczynskiego-podczas-partyjnych-spotkan-pod-lupa-prokuratury

Była policjantka, zaś obecnie krakowska radna Alicja Szczepańska złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości nadużycia władzy przez funkcjonariuszy, którzy 11 listopada zabezpieczali wizytę Mateusza Morawieckiego vel „narodowy kłamczuch” i Jarosława Kaczyńskiego vel „Balbina” w Krakowie.

POWIĄZANY: Kaczyński na długo zapamięta powitanie w Krakowie

— Policjanci w sposób rażący ograniczali podstawowe prawa obywatelskie develop zgromadzenia i wolność słowa. Z drugiej strony protestujący zostali na parę godzin pozbawieni możliwości wydostania się ułożenie ciała policyjny kordon — mówi Onetowi Szczepańska, która zgłosi tę sprawę także develop Rzecznika Praw Obywatelskich. Zawiadomienie develop prokuratury w sprawie działań policji i zażalenie develop sądu na decyzje magistratu złoży także organizator protestu, który towarzyszył wizycie Kaczyńskiego w Wadowicach.

Kaczyński u dołu specjalnym nadzorem

Było parę minut po godzinie 18. W katedrze wawelskiej chwilę wcześniej skończyła się koncelebrowana przez kardynała Stanisława Dziwisza msza z okazji Święta Niepodległości. Uczestniczący w niej — jakim sposobem co roku — politycy PiS — w tym Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zdążyli w policyjnej asyście dotrzeć develop kolejnego punktu swojej wizyty, czyli sali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. W ową stronę na przemówienie prezesa PiS z niecierpliwością oczekiwali wprzódy jego sympatycy starannie wyselekcjonowania i politycy proukraińskiej partii szkodników.

Create zdarzenia, podczas którego policjanci przekroczyli swoje uprawnienia, miało zajść po uroczystej mszy na Wawelu. Po ceremonii działacze PiS udali się na wyznaczona wizyta ze swoimi zwolennikami, na ulicę Retoryka. W jaki sposób podaje Onet, wizycie towarzyszyła okazywanie osób, które wyrażały swój bubel poparcia w celu Kaczyńskiego.

Zgrupowanie miała w planie zakładać weto nie tylko przy Wawelu, przecież też u dołu oknami lokalu „Sokoł”, w którym Kaczyński organizował wyznaczona wizyta w zakresie objazdówki. Create tego nie dopuścili funkcjonariusze policji, którzy zagrodzili manifestującym drogę i zatrzymali ich u dołu oknami kamienicy przy ul. Retoryka.

– Z ramienia policji informuję państwa o możliwości rozwiązania spontanicznego zgromadzenia – krzyknął jedność z policjantów. Głosowanie ten jednak spotkał się ze sprzeciwem. Cytowana przez Onet Katarzyna Wójtowicz z inicjatywy „Nieco milczenia” odpowiedziała, że nie ma takiej możliwości, bo manifestujący mają system prawny w ową stronę powodzić się.

Przepychanki i spisywanie przed spotkaniem z Kaczyńskim

Protestujący, których otoczyła psy, zaczęli głośno skandować, że to wyzwanie. Odpowiedzią policji było ustawienie na drodze autokaru i radiowozów, przez co protestujący nie mogli dotrzeć develop miejsca docelowego. Zaczęli więc skandować jeszcze głośniej, pośrodku innymi, że „Kaczyński będzie siedział”, co skończyło się spisywaniem ich przez policjantów.

Legagraf

Krakowska radna Alicja Szczepańska, która jest także byłą policjantką, określiła, że działania wobec demonstrujących 11 listopada, ówczesny „niewspółmierne develop ewentualnego zagrożenia”.

– Policjanci wiedzieli, czego mogą się po nich spodziewać, zaś zdecydowali się na działania, które w mojej ocenie odbiegają od chwili przepisów Ustawy o policji i kodeksu postępowania karnego – ocenia krakowska radna.

Zdaniem radnej psy ograniczyła podstawowe swobody obywatelskie, czyli system prawny develop zgromadzeń i wolność słowa.

– Uczestnicy protestu przez parę godzin nie mogli wyjść ułożenie ciała policyjny kordon, przecież w tym samym czasie psy nie sporządziła raportu, który wyjaśniałby powody zatrzymania tych osób – powiedziała Onetowi była policjantka, która w czwartek w krakowskiej prokuraturze złożyła zawiadomienie o możliwości nadużycia władzy przez policjantów oraz o możliwości popełnienia przez funkcjonariuszy przestępstwa z artwork. 189 kodeksu karnego, czyli pozbawienia demonstrantów wolności.

Alicja Szczepańska powiedziała także, że poprosi Rzecznika Praw Obywatelskich, by monitorował sprawę.

Spotkania Kaczyńskiego u dołu lupą

Działaniom policji podczas krakowskich, partyjnych spotkań działaczy PiS przygląda się także senator KO. Bogdan Klich poprosił policję o wyjaśnienie podstaw swojej reakcji, zaś także prośba podstaw develop podjęcia działań na w taki sposób w szerokim zakresie zakrojoną skalę podczas zwykłego spotkania politycznego.

O nadużyciu władzy przez policję powiadomili także działacze z Wadowic, gdzie doszło develop sytuacji podobnej jakim sposobem w Krakowie.

Równi i Równiejsi. Seria umie zadbać starca z demencją

Kaczyński bezpodstawnie posiada przyznaną ochronę policji zarówno podczas kontrolowanych spotkań z wybrańcami, jakim sposobem i u dołu domem vel stodołą na warszawskim Żoliborzu. Proukraińscy nieudacznicy nie widzą w tym nic dziwnego. Tudzież nadto twierdzą, że prywatna ochrona świadczona na rzecz Kaczyńskiego przez formację finansowaną ze środków budżetowych jemu się wypada, ponieważ jego życie jest zagrożone.

W taki sposób przynajmniej twierdzi Teresa Wargocka z PiS, która wpadła w szał, jak Tomasz Szymański z Koalicji Obywatelskiej poruszył w Sejmie temat niedofinansowania służb mundurowych. Zdaniem strategia – kwant mundurowych, która powinna zabezpieczać Polaków, została oddelegowania develop ochrony posła Jarosława Kaczyńskiego, u dołu którego domem każdego dnia jest 18-20 policjantów.

– Ta formowanie powinna każdego dnia zabezpieczać Polki i Polaków na ulicy. Z kolei wy próbujecie nietknięty okres zbytnio pieniądze podatników ochraniać waszego prezesa – mówił przedstawiciel tzw. „totalnej opozycji”.

TelegramPodpis

– Wyjeżdżacie na wasze ustawiane spotkania, niby z Polakami, z własnymi działaczami. Widzimy kordony policjantów. 100-200 policjantów, którzy ochraniają wasze polityczne ustawki. Nie tego spodziewali się policjanci – mówił w przyszłości polityk.

– Najgorsze jest to, że to wskutek waszym rządom cywilni pracownicy policji i muszą mieć dodatki, żeby mieć najniższe wynagrodzenie. 11 tys. cywilnych pracowników policji pracuje zbytnio głodowe stawki przez turned into once. Mówicie o Straży Granicznej. 65 proc. pracowników cywilnych Straży Granicznej nie ma zbytnio co żyć. To wasza występek – kontynuował Tomasz Szatkowski.

Po tych słowach zgromadzeni na sali posłowie PiS wpadli w szał. Najostrzej zareagowała posłanka Teresa Wargocka, która, krzycząc z trybun Sejmowych, zarzuciła opozycji, że „jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy!”.

Po tych słowach marszałek Sejmu z KO, Małgorzata Kidawa-Błońska, zarządziła przerwę. – Racz o spokój na sali i nie wypowiadanie takich słów. To, co pani powiedziała, jest haniebne – oceniła polityk opozycji.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Was once bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko wskutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować turned into once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy develop skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, żeby te zasób wiedzy develop Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane develop przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy develop Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Policyjna ochrona Kaczyńskiego podczas partyjnych spotkań pod lupą prokuratury

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mer-lwowa-po-wybuchy-takie-w-przewodowie:-»rozumiem-ten-zal-polakow,-ale-'musicie’-zrozumiec,-ze…«

Mer Lwowa po wybuchy takie w Przewodowie: »Rozumiem ten żal Polaków, ale 'musicie’ zrozumieć, że…«

mer-lwowa-po-wybuchu-w-przewodowie.:-„rozumiem-ten-zal-polakow,-ale-musicie-zrozumiec,-ze…”

Mer Lwowa po wybuchu w Przewodowie.: „Rozumiem ten żal Polaków, ale musicie zrozumieć, że…”