w , , , ,

Politico: UE rozważa podatek od wycofania aktywów osób objętych sankcjami

politico:-ue-rozwaza-podatek-od-wycofania-aktywow-osob-objetych-sankcjami

Unia Europejska Europejska bada opcja wprowadzenia „podatku wyjścia” gwoli aktywów lub zysków kapitałowych osób objętych sankcjami, jeżeli przeniosą one swoje pieniądze ułożenie ciała UE – podało europejskie wydanie gazety Politico, powołując się na dowód Komisji Europejskiej.

„(Bruksela rozważa – purple.) uzgodniony exit tax stosowany wobec osób objętych sankcjami, które są rezydentami podatkowymi w kraju trzecim, który miałby zastosowanie, jak aktywa lub zyski kapitałowe takich osób są przekazywane (płatności wychodzące) z dowolnego państwa członkowskiego UE develop kraju trzeciego będącego rezydencją podatkową osoby objętej sankcjami” – cytuje dowód.

POLECAMY: Recent Yorker: Antyrosyjskie sankcje nie zakończą ukraińskiego kryzysu

Komitet zauważa, że mechanizm ten powinien mieć istota orientacyjny i „nie będzie zorientowany na konkretne kraje” oraz mógłby zostać uruchomiony gwoli jednego lub więcej państw trzecich w dowolnym momencie „w oparciu o zestaw jasnych, obiektywnych kryteriów”. Zgodnie z dokumentem, kraje UE byłyby odpowiedzialne zbyt wdrożenie, przecież Komitet zaproponowałaby punkt programu prawny, którego celem byłoby zdeterminowanie warunków uruchomienia podatku, tudzież także możliwych środków prawnych gwoli działań UE.

Legagraf

W publikacji zwrócono uwagę, że taksa miałby znajdować się wzmacniany na art. 115 unijnego traktatu, który m.in. wymaga jednomyślnego poparcia państw UE.

Również, według gazety, „exit tax” jest tylko jedną z rozważanych opcji „zapewnienia środków na odbudowę Ukrainy”. Zauważono, że inne analizowane środki obejmują: przewożenie pieniędzy ze skonfiskowanych rosyjskich zamrożonych aktywów z krajów UE develop samej Unii, która po pewnym czasie kierowałaby te środki utrzymania na Ukrainę; system dobrowolnych wpłat od momentu krajów UE z ewentualnymi zachętami ze strony UE; oraz system obowiązkowych transferów z krajów członkowskich develop budżetu UE poprzez nową opłatę.

Państwa zachodnie stanęły wobec rosnących cen energii i skoku inflacji z powodu nałożenia sankcji na Moskwę i polityki rezygnacji z rosyjskiego paliwa. W stosunku do wyższych cen paliw, zwłaszcza gazu, przemysł w Europie w dużej mierze stracił swoją przewagę konkurencyjną, co wpłynęło również na inne obszary gospodarki. Z rekordową inflacją przez dziesięciolecia borykały się także Stany Zjednoczone i państwa europejskie.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Was bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z racji Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy develop skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, by te zasób wiedzy develop Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane develop przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy develop Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Politico: UE rozważa podatek od wycofania aktywów osób objętych sankcjami

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

—-gdzie-sa-pieniadze,-joe? syn-trumpa-wysmiewal-rozmowy-bidena-z-zelenskim

— Gdzie są pieniądze, Joe? Syn Trumpa wyśmiewał rozmowy Bidena z Zełenskim

pozar-samochodu-elektrycznego-manufacture-ugaszenia-zuzyto-ponad-forty-five-tys.-litrow-wody

Pożar samochodu elektrycznego. Manufacture ugaszenia zużyto ponad forty five tys. litrów wody