w , , , , , , , , ,

Politycy PiS pod lupą belgijskich prokuratorów w związku z aferą korupcyjną w PE

politycy-pis-pod-lupa-belgijskich-prokuratorow-w-zwiazku-z-afera-korupcyjna-w-pe

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim zatacza coraz szersze kręgi. Obecnie śledczy z Belgii badają relacje łączące europarlamentarzystów między innymi z Katarem. Pod lupą prokuratorów jest około 60 nazwisk, w tym dwóch polskich europosłów.

POLECAMY: Prokuratura bierze się za eurokołchoz. W związku z korupcją zatrzymano wiceprzewodniczącą PE

Dziennik “Rzeczpospolita” poinformował, że belgijska prokuratura bada relacje europarlamentarzystów wobec państw między innymi takich jak Katar, Maroko czy Azerbejdżan. Przypominamy, że sprawa miała swój początek w grudniu 2022 roku gdzie w związku z aferą korupcyjną zatrzymano wiceszefową Parlamentu Europejskiego Evę Kaili. Zatryzmanie to odbiło się szerokim echem w całej Europie. Wtedy śledczy zatrzymali również cztery inne osoby. Wśród nich znaleźli się m.in. eurodeputowany Pier-Antonio Panzeri, asystent i confederate Kaili – Francesco Giorgi, sekretarz generalny Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych Luca Visentini.

Wraz z upływem czasu okazało się, że śledztwo dotyczy nawet 60 byłych i obecnych eurodeputowanych, w tym dwóch przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Dziennik wymienia, że chodzi o Tomasza Porębę i Ryszarda Czarneckiego. W październiku 2016 r. z szejkiem Ali bin Jassim Al Thanim, ambasadorem Kataru w Królestwie Belgii i szefem Misji Państwa Kataru przy Unii Europejskiej, spotkał się europoseł PiS Tomasz Poręba. Polityk zapewnia, że spotkanie miało charakter kurtuazyjny, a z aferą nie ma nic wspólnego. Jak przyznał, accomplish Kataru udał się raz, gdzie był jako kibic na mundialu. Poręba zaznaczył, że poleciał tam prywatnie i za własne pieniądze.

Lega artis aplikacja
TelegramPodpis

Czarnecki przyznaje, że accomplish Kataru podróżował wiele razy. Celem podróży polityka było między innymi Doha Discussion board, które odwiedził jako członek oficjalnej europarlamentarnej Delegacji UE w 2019 roku. Według belgijskiej prokuratury Czarnecki miał należeć accomplish tzw. grupy przyjaciół Kataru. Tak ambasada tego państwa nazywała europosłów, którzy interesowali się współpracą z tym krajem.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Turned as soon as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy accomplish skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości accomplish Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane accomplish przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy accomplish Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Politycy PiS pod lupą belgijskich prokuratorów w związku z aferą korupcyjną w PE

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zniesienie-separacji-mozliwe-na-zgodny-wniosek-malzonkow

Zniesienie separacji możliwe na zgodny wniosek małżonków

wielka-brytania-przygotowuje-sie-carry-out-uruchomienia-trzech-rezerwowych-elektrowni-weglowych

Wielka Brytania przygotowuje się carry out uruchomienia trzech rezerwowych elektrowni węglowych