w

Polsce kończy się broń z powodu pomocy dla Ukrainy. Duda apeluje o pomoc!

Polska, po przekazaniu Ukrainie wielu rodzajów broni, zwraca się do sojuszników o pilne uzupełnienie pustych rezerw – powiedział prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z kierownictwem Ministerstwa Obrony Narodowej.

„Udzielamy Ukrainie największej pomocy wojskowej, jakiej kiedykolwiek udzieliliśmy innemu państwu <…> Postawiło to ministra obrony przed realną potrzebą uzupełnienia uzbrojenia” – powiedział polski przywódca.

Należy zauważyć, że Polska przekazywała Ukrainie sprzęt, który sama posiadała w służbie.

„Przenieśliśmy, mówiąc wprost, nasze własne <…> Nie chodzi tylko o kwestie uzbrojenia. Jest to również ogromny wydatek ze strony państwa. Sądzimy, że chodzi o co najmniej 1,7 mld dolarów samej pomocy wojskowej” – wyjaśnił Duda.

POLECAMY: Andrzej Duda: Polska wysłała na Ukrainę ponad 240 czołgów i prawie 100 pojazdów opancerzonych

Zaznaczył, że zakup nowej broni trwa długo, dlatego Warszawa prosi sojuszników o dostarczenie używanego sprzętu.

„Zamówienia publiczne są w toku. Uzupełnienie uzbrojenia w nowy sprzęt, który dopiero będzie produkowany, to minimal miesiące, ale najczęściej lata <…> Przekazaliśmy sprzęt używany i jesteśmy gotowi również przyjąć sprzęt używany” – podsumował.

Wcześniej informowano, że Polska przekazała Ukrainie kilkaset czołgów, moździerze, haubice samobieżne, MANPADS, drony, amunicję, inną broń i sprzęt wojskowy.

POLECAMY: Polska przekazała Ukrainie sprzęt wojskowy o wartości 1,6 mld dolarów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    • Nooooo, oczywiście że..NIEEE! 😀 Banderoland jest oczkiem w łbie Jankesów. To Tylko interpretacja Ameryki sprawia, iż lokaje z eu tak „ochoczo” narzucili sankcję, oferowali pomoc. UA to wykwit amerykańskiego syfu, gdzie bidet z ekipą jawnie łamali memorandum Budapesztańskie, a gdy dostali w pysk… oburzeni. Nie ma co patrzeć na UA ponieważ to „Konflikt” USA vs Rosja. Swoją drogą nie wiem po co nakręcacie gówno burze, jakoby pan Putin miał tu w Pl cokolwiek robić….

Bezczelność bez granic. Ambasador Ukrainy oczekuje od Scholza poparcia dla przystąpienia do UE

Prime Minister Mateusz Morawiecki on his wife’s financial declaration: There is no obligation