w

Polska będzie wymagać szczepionek dla nauczycieli, lekarzy i policji

Polska wprowadza obowiązkowe szczepienia od 1 marca dla nauczycieli, pracowników medycznych i umundurowanych pracowników ochrony, takich jak policja, wojsko, strażacy i ochroniarze.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział we wtorek, że po 1 marca szczepienia będą warunkiem pracy w tych sektorach. Powiedział, że wśród utrzymującego się wysokiego poziomu codziennych nowych infekcji wynoszących około 23 000, Polska podąża śladami Niemiec i Austrii, wymagając szczepień dla tych trzech grup zawodowych.

Powiedział, że od 15 grudnia liczba gości w hotelach, restauracjach, jadłodajniach, teatrach i kościołach zostanie zmniejszona do 30% z obecnych 50% i może zostać zwiększona tylko w przypadku osób, które mogą udowodnić, że są zaszczepione. Dyskoteki i kluby nocne będą zamknięte.

Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja przechodzą na naukę online od 20 grudnia do 9 stycznia. Większość tego czasu to święta Bożego Narodzenia.

Rządząca partia konserwatywna debatuje również nad projektem ustawy, który ma zostać przygotowany w ciągu kilku dni, aby umożliwić pracodawcom zapoznanie się z wynikami testów na COVID-19 swoich pracowników.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Omicron: bardziej przenośny, mniej dotkliwy dzięki mutacji „zwykłego przeziębienia”?

Hiszpania zatwierdza szczepionkę COVID dla dzieci w wieku 5-11 lat