w

Polska chce wzmocnić wschodnią flankę NATO

Polska na szczycie NATO w Madrycie będzie dążyć do zmiany koncepcji strategicznej Sojuszu i wzmocnienia swojej flanki – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Kolejny szczyt NATO odbędzie się w Madrycie w dniach 28, 29 i 30 czerwca br.

„Staramy się adekwatnie opisać zagrożenie, jakie stanowi Rosja, oraz kierunek reakcji Sojuszu na jej działania. Oczekujemy, że obrona zbiorowa zostanie w tej koncepcji przedstawiona jako absolutnie kluczowe zadanie Sojuszu” – powiedział Przydacz w Sejmie RP.

„W związku z tym konieczne będzie długoterminowe wzmocnienie odstraszania i działań obronnych NATO, w tym w szczególności na wschodniej flance Sojuszu” – dodał. Jednocześnie Przydacz zaznaczył, że kluczowe dla Polski jest wzmocnienie obecności USA na wschodniej flance NATO.

POLECAMY: Morawiecki o przesmyku suwalskim: Newralgiczne miejsce na mapie NATO

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Władze brytyjskie opowiadają się za ograniczeniem wzrostu wynagrodzeń w sektorze publicznym

KE zakazuje Polsce wydawania funduszy unijnych na „strefy wolne od LGBT”