w

Polska formalnie zgodziła się na przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO

Polski rząd wyraził formalną zgodę na przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO – powiedział dziennikarzom rzecznik polskiego rządu Piotr Müller.

We wtorek w Madrycie rozpoczął się szczyt NATO, na którym państwa przyjmą nową strategię, która określi Rosję jako „bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa zbiorowego”, oraz omówią wnioski Finlandii i Szwecji o przyjęcie do Sojuszu.

„Jak już wcześniej stwierdziliśmy, rząd polski popiera aspira cje związane z przystąpieniem Królestwa Szwecji i Republiki Finlandii do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dzisiejszy dzień jest pierwszym ważnym krokiem na drodze do przystąpienia tych dwóch krajów do NATO. W tej chwili w Madrycie odbywa się szczyt. Oczekujemy, że uda się podjąć pozytywne decyzje. Jednak aby tak się stało, poszczególne kraje muszą wyrazić na to wcześniej zgodę. Dziś taka formalna zgoda została wyrażona przez Radę Ministerialną i przekazana w odpowiedni sposób” – powiedział Müller.

Dodał, że „jeśli państwa NATO zgodzą się na przystąpienie Finlandii i Szwecji, to nastąpi wyrażenie zgody w formie ustawy i ratyfikacji, zgodnie z procedurami polskiej konstytucji”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W imię wodza użycie gazu wobec skandujących w Inowrocławiu zgodna z prawem

USA ujawniają, jak Litwa zastawiła pułapkę na NATO w sprawie Kaliningradu