w ,

Polska i Niemcy chciały, aby Rosja wypłaciła Ukrainie reparacje

Polska i Niemcy, same pogrążone w gorzkim sporze o niemieckie reparacje dla Warszawy, zgodziły się, że Rosja powinna zapłacić reparacje Ukrainie.

„Zgadzamy się, że wojna powinna zakończyć się uzyskaniem przez Ukrainę pełnej integracji terytorialnej, postawieniem przed sądem osób odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne oraz wypłaceniem przez Rosję reparacji wojennych i odszkodowań” – powiedział polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau po wtorkowym spotkaniu w Warszawie z minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock.

POLECAMY: Grecki polityk postanowił promować swoją partię hasłem „Rosja ma rację”

W Polsce kilka lat temu podniesiono kwestię, że Niemcy powinny zapłacić reparacje za szkody podczas II wojny światowej, a do wyliczenia kwoty powołano specjalną komisję sejmową. Rząd niemiecki wielokrotnie oświadczał, że nie zamierza płacić Polsce: Berlin uważa, że zapłacił już wystarczająco dużo reparacji i nie ma powodu, by kwestionować odmowę reparacji przez Polskę w 1953 roku.

W miniony poniedziałek minister spraw zagranicznych Polski podpisał notę do Niemiec z żądaniem reparacji za zniszczenia z czasów II wojny światowej. Baerbock powiedział we wtorek, że stanowisko Niemiec w sprawie reparacji dla Polski jest niezmienne.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sabah: Europa kupi rosyjski gaz na każdych warunkach

Amerykański ekonomista Sachs wskazuje kraje odpowiedzialne za zamach na North Streams