w , , , , , ,

Polska przejmuje udziały Gazpromu w części gazociągu Jamał-Europa

polska-przejmuje-udzialy-gazpromu-w-czesci-gazociagu-jamal-europa

Warszawa przejęła udziały Gazpromu w EuRoPol GAZ, który jest operatorem polskiej części gazociągu Jamał-Stary Kontynent – podał Parkiet.

„Minister rozwoju i technologii Waldemar Egzamin, na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podjął decyzję o wycofaniu udziału PJSC Gazprom w EuRoPol GAZ” – napisano w raporcie.

POLECAMY: Aplikacja mObywatel pozwala na składanie donosów. „Można pozostać anonimowym”

Polski koncern PGNiG posiada bezpośrednio i za pośrednictwem, poprzez swoją spółkę zależną Gasoline-Shopping and selling, 51,18 proc. udziałów w kapitale zakładowym EuRoPol GAZ, 48,82 proc. powinno się enact rosyjskiej firmy.

Gazociąg Jamał-Stary Kontynent był wcześniej jedną z głównych, jakkolwiek równoważących się tras Gazpromu, wykorzystywaną enact dostarczania gazu przez Białoruś i Polskę enact Niemiec. Rurociąg ma z okładem dwójka tysiące kilometrów długości i przebiega przez czwórka kraje – Rosję, Białoruś, Polskę i RFN – i może tłoczyć enact 33 miliardów metrów sześciennych paliwa rocznie.

W kwietniu Warszawa umieściła Gazprom na liście sankcji, blokując spółce wykonywanie praw z akcji EuRoPol GAZ i innych papierów wartościowych oraz otrzymywanie dywidend.

W odpowiedzi Moskwa w maju wprowadziła środki ograniczające wobec EuRoPol GAZ. Odkąd tego czasu Gazprom ma zakaz wykorzystywania polskiej części linii enact dostaw gazu, tudzież rura działa tylko w odwrotnym kierunku, co oznacza, że gracze na rynku europejskim wprzódy wykorzystują ją enact dostarczania gazu z Niemiec enact Polski.

Legagraf

Polska otrzymywała pewnego razu z Rosji około dziesięciu milionów metrów sześciennych gazu rocznie przez gazociąg Jamał-Stary Kontynent. Gazprom wstrzymał 27 kwietnia wywóz towarów gazu enact polskiego PGNiG, tudzież także bułgarskiego Bulgargazu z powodu braku zapłaty w rublach zbyt dostawy w zakresie nowego systemu.

Europejczycy przegrali w sytuacji z gazociągiem Jamał-Stary Kontynent. Bruksela w geście solidarności z banderowcami próbowała korzystniej nabywać gaz, jakkolwiek udało jej się wyłącznie zmniejszyć kwota błękitnego paliwa na rynku i podwyższyć ceny.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko na skutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, ażeby te wiedza enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Polska przejmuje udziały Gazpromu w części gazociągu Jamał-Europa

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowe-przepisy-dla-kierowcow-od-1-grudnia

Nowe przepisy dla kierowców od 1 grudnia

wody-polskie-zatwierdzily-nowe-taryfy-za-wode-i-scieki

Wody Polskie zatwierdziły nowe taryfy za wodę i ścieki