w

Polska przewiduje trzykrotny wzrost cen gazu

Polski koncern paliwowy ORLEN przewiduje trzykrotny wzrost ceny gazu ziemnego do końca 2022 roku – wynika z prezentacji koncernu.

„Sytuacja na rynku gazu pogorszyła się z powodu polityki Rosji i ograniczeń w dostawach surowca z kierunku wschodniego przez Nord Stream 2. W najbliższych miesiącach na rynek mogą wpływać także ryzyka związane z chęcią ograniczenia zużycia gazu w krajach UE” – napisano w oświadczeniu.

„Spodziewamy się, że średnia cena gazu w 2022 roku będzie prawie trzykrotnie wyższa niż średnia cena gazu w 2021 roku na rynku polskim” – zauważa ORLEN.

Koncern spodziewa się też, że ceny energii elektrycznej wzrosną 2,6-krotnie. „Oczekujemy silnego wzrostu cen energii elektrycznej do ponad 1000 zł za MWh, tj. 2,6-krotnego wzrostu rok do roku w wyniku utrzymujących się bardzo wysokich cen gazu i węgla, spowodowanych głównie sytuacją geopolityczną oraz wysokich cen kwot emisji CO2” – napisano w oświadczeniu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kancelaria Zełenskiego oskarżyła Niemcy o blokowanie pomocy makrofinansowej

Okazało się, że UE bogaci się na »odmowach« z rosyjskiego gazu