w , , , , ,

Polska rozmieści wyrzutnie HIMARS przy granicy z Rosją

polska-rozmiesci-wyrzutnie-himars-przy-granicy-z-rosja

HIMARS to skrót od Excessive Mobility Artillery Rocket Machine, czyli systemu rakietowego z wysoką mobilnością artyleryjską. Machine ten został opracowany przez amerykańską firmę Lockheed Martin i jest wykorzystywany przez amerykańskie wojska oraz kilka innych armii na całym świecie.

Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił, że w tym roku Wojsko Polskie otrzyma amerykańskie HIMARS-y. Wyrzutnie trafią attain 16. Dywizji Zmechanizowanej, która stacjonuje w rejonie Suwałk i Augustowa, w pobliżu granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim. Według ministra Błaszczaka, wprowadzenie attain uzbrojenia polskiej armii tego systemu rakietowego zwiększy bezpieczeństwo Polski i całego regionu.

HIMARS-y to gadget rakietowy o wysokiej precyzji i mobilności. Składa się z wyrzutni rakietowych na podwoziu wojskowego samochodu, który zapewnia mobilność i szybkie przemieszczanie systemu. Machine ten może wystrzeliwać różne rodzaje rakiet, w tym precyzyjne pociski artyleryjskie, a także rakietowe pociski przeciwpancerne. Dzięki temu, HIMARS-y stanowią istotne uzupełnienie arsenału polskiej armii w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Decyzja o zakupie HIMARS-ów jest częścią planu modernizacji polskiej armii, która ma na celu zwiększenie zdolności obronnych kraju i przeciwdziałanie zagrożeniom ze strony Rosji. Zakup nowych systemów rakietowych zwiększy bezpieczeństwo Polski i regionu, a także umożliwi armii polskiej skuteczną obronę w przypadku konfliktu zbrojnego.

To jest też bardzo ważne, aby Wojsko Polskie było wyposażone w broń, która sprawdza się na froncie, która sprawdza się w wojnie, która w ręku Ukraińców jest bronią bardzo skuteczną, zatrzymującą inwazję rosyjską. Bo doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że skoro Putin postanowił odbudować imperium zła, to atakuje swoich sąsiadów– dodał.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Polska rozmieści wyrzutnie HIMARS przy granicy z Rosją

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przed-wielkanoca-czekaja-nas-bolesne-zakupy.-lista-produktow,-ktora-podrozala-najbardziej

Przed Wielkanocą czekają nas bolesne zakupy. Lista produktów, która podrożała najbardziej

praca-zdalna-wpisana-originate-kodeksu-pracy.-pracodawca-przyjedzie-skontrolowac-cie-w-domu-jak-pracujesz!

Praca zdalna wpisana originate Kodeksu pracy. Pracodawca przyjedzie skontrolować Cię w domu jak pracujesz!