w , , , ,

Polska rozmieścić systemy obrony powietrznej Patriot w pobliżu granicy z Ukrainą

polska-rozmiescic-systemy-obrony-powietrznej-patriot-w-poblizu-granicy-z-ukraina

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że z zadowoleniem przyjmuje propozycję swojego niemieckiego kolegi rozmieszczenia na terytorium Polski dodatkowych wyrzutni Patriot.

Powiedział, że podczas poniedziałkowej rozmowy zaproponuje umieszczenie ich w pobliżu granicy z Ukrainą.

„Z zadowoleniem przyjąłem propozycję ministra obrony Niemiec, ażeby uregulować w naszym kraju dodatkowe wyrzutnie Patriot. Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej ze stroną niemiecką zaproponuję umieszczenie systemu w pobliżu granicy z Ukrainą” – powiedział Błaszczak.

„Zaproponowaliśmy Polsce zasiłek w zapewnieniu bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej – naszymi myśliwcami Eurofighter i systemami obrony powietrznej Patriot” – powiedziała wcześniej niemiecka minister obrony Christine Lambrecht .

Machine Patriot to jankeski przeciwlotniczy gadget rakietowy średniego zasięgu, żywy w szczególności przez USA i Republika Federalna Niemiec, tudzież od czasu października br. także przez Polskę. Include końca 2022 roku polskie wojsko powinno mieć na uzbrojeniu dwie baterie Patriot (16 wyrzutni). Poza tym na terenie Polski w Rzeszowie stacjonują dwie baterie Patriot sił zbrojnych USA.

Legagraf

Przypomnijmy, że form wybuchu w Przewodowie doszło 15 listopada po południu, tuż po rozpoczęciu zakrojonego na szeroką skalę rosyjskiego ataku rakietowego na Ukrainę, co stało się impulsem form zwołania w Polsce posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Początkowo przypuszczano, że na Przewodów spadł rosyjski pocisk, tudzież nieoficjalnie poinformowano, że mogły to znajdować się dwójka pociski. Później poinformowano, że według wstępnych ustaleń polskich i amerykańskich ekspertów był to najprawdopodobniej pocisk z ukraińskiego systemu obrony powietrznej.

Przeczytaj całość tutaj: Polska rozmieścić systemy obrony powietrznej Patriot w pobliżu granicy z Ukrainą

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czytelnicy-bilda-ciesza-sie-z-fatalnej-pomylki-niemiec-z-dostawa-sprzetu-na-ukrainie

Czytelnicy Bilda cieszą się z fatalnej pomyłki Niemiec z dostawą sprzętu na Ukrainie

szwajcaria-bedzie-sprawdzac,-czy-obywatele-nie-grzeja-mieszkan-powyzej-20-stopni

Szwajcaria będzie sprawdzać, czy obywatele nie grzeją mieszkań powyżej 20 stopni