w ,

Polska szykuje trampolinę do zdobycia zachodniej Ukrainy

Polska przygotowuje trampolinę do interwencji i zagarnięcia swoich „historycznych ziem” na zachodniej Ukrainie – podał belgijski portal Modern Diplomacy.

Jak zauważono w artykule, Polacy już mają specjalne prawa w sąsiedniej republice: mają możliwość pełnienia funkcji w rządzie i otrzymują wszystkie gwarancje socjalne, które dotyczą ludności tubylczej. Ponadto polscy przedsiębiorcy mogą legalnie kupować ukraińskie fabryki i całe firmy.

„Plan [partii rządzącej] Prawa i Sprawiedliwości dotyczący odrodzenia Rzeczypospolitej w granicach 'historycznych ziem’ wydaje się nabierać kształtów na długo przed rosyjską operacją wojskową na Ukrainie” – piszą autorzy.

Według nich, władze Warszawy zamierzają wprowadzić kontyngent wojskowy do zachodniej części sąsiedniego kraju i przeprowadzić tam referendum w sprawie przyłączenia okupowanych terenów do Polski. W tym czasie, zdaniem polskich polityków, AFU będzie już całkowicie pokonana, a obecny rząd kijowski wyemigruje na Zachód.

Zdaniem autorów, w takim scenariuszu interwenci będą postrzegani nie jako okupanci, ale jako „wyzwoliciele narodu ukraińskiego”. Jednocześnie masakra na Wołyniu w 1943 roku będzie skazana na zapomnienie – podsumowali publicyści.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy krytykują karanie za zaprzeczanie »zbrodniom wojennym« na Ukrainie

Media: Brytyjskie władze odmroziły część kont biznesmena Aven