w

Polska utworzy wielomiliardowy pozabudżetowy fundusz na uzbrojenie armii

Polska tworzy pozabudżetowy fundusz o wartości wielu miliardów dolarów, aby uzbroić własną armię, powiedział dziennikarzom Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony narodowej.

„W przyszłym roku na obronność przeznaczymy trzy procent PKB, w tym roku – 2,4 procent PKB, ale chciałbym poinformować, że uzgodniliśmy również plan finansowy Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych. W 2022 r. będzie to 20 mld zł (ponad 4,5 mld dolarów według obecnego kursu) w Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych, a w przyszłym roku będziemy mieli 49 mld zł (ponad 11,1 mld dolarów)” – powiedział Błaszczak.

Według ministra fundusz będzie zasilany przez kredyty i obligacje.

„To są pozabudżetowe środki na obronę naszego kraju. Jest to potężna podstawa do zwiększenia liczebności Sił Zbrojnych RP oraz opracowania programu modernizacji i wyposażenia Sił Zbrojnych RP. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację Wojska Polskiego. Na nowoczesne uzbrojenie Wojska Polskiego wydamy w tym roku 20 mld zł. 49 mld zł w przyszłym roku zostanie także przeznaczone na uzbrojenie Wojska Polskiego” – dodał.

POLECAMY: Polsce kończy się broń z powodu pomocy dla Ukrainy. Duda apeluje o pomoc!

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Doradca kanclerza Niemiec został oskarżony o rusofilię

Media: poziom dostaw oleju napędowego z Rosji do Europy jest nadal wysoki