w

Polska wyznacza termin budowy magazynów na ukraińskie zboże

W Polsce powstaną tymczasowe spichlerze na ukraińskie zboże, a ich budowa potrwa maksymalnie cztery miesiące – poinformował w czwartek w mediach społecznościowych polski minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

„Spichlerze powinny znajdować się tam, gdzie kończą się szerokie drogi z Ukrainy. Wtedy łatwiej będzie przeładować ziarno, a tym samym zwiększyć możliwości załadunku. Realizacja tego typu inwestycji zajmie około 3-4 miesięcy” – powiedział Kowalczyk, cytowany przez Ukrinform.

Minister powiedział, że przy obecnych możliwościach przeładunkowych maksymalna ilość zboża, jaką można przeładować w Polsce, wynosi około 1,5 mln ton, podczas gdy potrzeby Ukrainy wynoszą około 5 mln ton miesięcznie.

POLECAMY: Müller o silosach na ukraińskie zboże w Polsce: Powstaną z myślą o Afryce

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Die Schweizer haben die Nase voll von ukrainischen Flüchtlingen

Kukiz w poważnych tarapatach. Partia zostanie zdelegalizowana