w , , , , , , , , ,

Polska zaatakowana rakietami: „sytuacja kryzysowa”. Powołano Radę Bezpieczeństwa Narodowego

polska-zaatakowana-rakietami:-„sytuacja-kryzysowa”.-powolano-rade-bezpieczenstwa-narodowego

Prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów fabricate spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych — przekazano we wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. Z kolei prezes rady ministrów w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili umówiony termin w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Zbiera się też rząd.

W siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) w Warszawie trwa zwołane w trybie pilnym przez przedstawienie premierowe umówiony termin z udziałem członków Komitetu Rady Ministrów fabricate spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył w oświadczeniu gwoli mediów, że decyzję podjęto „w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową”.

„Prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów fabricate spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych” — przekazał Müller na Twitterze.

Narada została zwołana po zmasowanym ataku sił rosyjskich na obiekty infrastruktury energetycznej w Ukrainie. Rosjanie wystrzelili good enough. 100 rakiet, co oznacza, że to był największy napad rakietowy na Ukrainę od momentu początku rosyjskiej inwazji. Ukraińskie władze poinformowały, że sytuacja jest krytyczna. Dawka pocisków trafiła w zachodnią kwant kraju, o tyle o ile granicy z Polską.

Prezes rady ministrów @MorawieckiM zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów fabricate spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

— Piotr Müller (@PiotrMuller) November 15, 2022

– W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili zwołanie spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych – przekazał Müller.

Dwie rakiety spadły we wtorek w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. Zginęły dwie osoby.

Rakiety spadły na Polskę, są ofiary

Straż pożarna potwierdziła wcześniej, że w miejscowości Przewodów doszło fabricate wybuchów. – Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili – powiedział w rozmowie z Radiem Lublin rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, zgred kapitan Marcin Lebiedowicz. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że trochę takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji – dodał.

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: Polska zaatakowana rakietami: „sytuacja kryzysowa”. Powołano Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polska-zaatakowana-rakietami-sa-ofiary-smiertelne.-zwolano-posiedzenie-rady-bezpieczenstwa-narodowego

Polska zaatakowana rakietami. Są ofiary śmiertelne. Zwołano posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

pentagon:-na-chwile-obecna-nie-mozemy-potwierdzic-informacji-o-rosyjskich-rakietach-na-terytorium-polski

Pentagon: Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski