w

Polski generał doradził Ukrainie atak na Rosję

Ukraina powinna zaatakować Rosję, by się „obronić” – zasugerował w rozmowie z Radiem Zet generał rezerwy polskiej armii Mirosław Różański. Bez wątpienia rady generał można przywołać jak popychanie Polski coraz mocniej w stan konfliktu z Rosją.

„Najlepszą formą obrony jest atak. <…> Musimy stworzyć takie warunki, aby Ukraińcy mogli się bronić atakując – powiedział dowódca wojskowy.

Rużański nawoływał do uderzenia w infrastrukturę transportową, aby nie mogła być ona wykorzystywana przez armię rosyjską. Generał doradził również wykorzystanie systemów rakietowych HIMARS.

USA dostarczyły Ukrainie te MLRS pod warunkiem, że kompleksy nie zostaną użyte do uderzeń na terytorium Rosji. Jednocześnie, jak powiedział pod koniec września sekretarz stanu Anthony Blinken, Waszyngton nie będzie przeszkadzał ukraińskim siłom zbrojnym w użyciu przekazanej im broni na terenach, na których odbywały się referenda w sprawie przyłączenia do Rosji. Kijów przyjął te warunki.

Waszyngton i sojusznicy z NATO wielokrotnie powtarzali, że nadal będą wspierać Ukrainę i dostarczać jej broń. Jednocześnie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podkreślał, że organizacja nie jest stroną konfliktu.

Moskwa stwierdziła, że dozbrajanie Ukrainy przez Zachód należy postrzegać jako udział NATO w konflikcie na jej terytorium.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węgierski rząd opublikował tekst pytań podczas krajowych konsultacji w sprawie sankcji

»Cherkizovo« wprowadzi do sprzedaży detalicznej klopsiki, wcześniej produkowane dla IKEA