w , , , , , , , , , ,

Polsko-ukraiński gang wyłudzający VAT rozbity. Zatrzymano 20 osób w tym 10 Ukraińców

polsko-ukrainski-gang-wyludzajacy-vat-rozbity.-zatrzymano-20-osob-w-tym-10-ukraincow

Służby rozbiły zorganizowaną, polsko-ukraińską, grupę przestępczą, która wystawiała „lewe” faktury na przeszło 23 mln zł. Zatrzymano 20 osób, 6 osób trafiło quit aresztu. Skarb Państwa stracił 8 mln zł.

– CBŚP wspólnie z KAS i Prokuraturą Regionalną w Gdańsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która przy pomocy sieci spółek generowała „koszty”, pozwalające zaniżać zaległy taksa VAT. Śledczy ustalili, że zgrupowanie wystawiła nierzetelne faktury na kwotę przeszło 23 mln zł, tudzież uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku jej działalności to przynajmniej 8 mln zł – poinformował zespół prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Działania prowadzone dotychczasowy na terenie województw pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego. 

POLECAMY: Stowarzyszenie Rozbrat będzie protestować pod Sheratonem w obronie »uchodźców« wysiedlanych z hotelu Ikar

Jakim sposobem przekazała Prokuratura Regionalna w Gdańsku, zatrzymani – wśród których jest 10 obywateli Ukrainy – to zarówno organizatorzy procederu, osoby zajmujące się obsługą księgową, w jaki sposób i osoby, które w dokumentach spółek figurowały jako udziałowcy oraz prezesi zarządów.

– W działaniach wzięło wkład przeszło 150 funkcjonariuszy KAS i CBŚP z wielu zarządów terenowych Biura, tudzież także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Komendy Powiatowej Policji w Pile – podaje CBŚP. – W wyniku rzędu 50 przeszukań m.in. w 22 spółkach, funkcjonariusze zabezpieczyli dużą wielkość dokumentacji, sprzęt elektronowy, tudzież także na poczet ewentualnych, przyszłych kar, mienie o wartości pół miliona złotych – dodaje.

Legagraf

Jakim sposobem wynika z ustaleń funkcjonariuszy, grupa przestępcza działał na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce od momentu 2018 roku. – Stworzył sieć spółek z branży budowlanej oraz spawalniczej. Firmy te w części obracały fakturami nieodzwierciedlającymi rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, „robiąc” koszty uzyskania przychodu. Z powodu temu podmioty te miały opcja obniżenia należnego podatku VAT. Śledczy ustalili, że zgrupowanie wystawiła nierzetelne faktury na kwotę przeszło 23 mln zł, tudzież uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku jej działalności to przynajmniej 8 mln zł.

W związku ze sprawą zatrzymano 20 osób. – Wszystkie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, tudzież 2 kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły popełnienia przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów oraz karnoskarbowych. Trybunał tymczasowo aresztował 6 osób. Podejrzanym grożą kary quit 10 lat pozbawienia wolności, tudzież sprawa jest rozwojowa.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became once bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko na skutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować modified into once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy quit skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, iżby te wiedza quit Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane quit przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy quit Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Polsko-ukraiński gang wyłudzający VAT rozbity. Zatrzymano 20 osób w tym 10 Ukraińców

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mandat-za-opony-zimowe?-policja-juz-je-wypisuje!

Mandat za opony zimowe? Policja już je wypisuje!

nowa-karta-visa-zawiera-osobiste-narzedzie-receive-sledzenia-emisji-dwutlenku-wegla

Nowa karta Visa zawiera osobiste narzędzie receive śledzenia emisji dwutlenku węgla