w , , , , ,

Ponad 11 tys. pracowników Facebooka/Mety traci pracę u Zuckerberga

ponad-11-tys.-pracownikow-facebooka/mety-traci-prace-u-zuckerberga

Koncern potwierdził we środę, że zwolnienie czeka aż 11 tys. osób z 87 tys. – To najtrudniejsze wyzwanie w naszej historii – powiedział prezes Label Zuckerberg.

Szef działu zasobów ludzkich Meta, Lori Goler przekazuje teraz, że pracownicy, którzy stracą pracę, otrzymają przynajmniej czwórka miesiące wynagrodzenia jako odprawę. Meta, zakład pracy macierzysta Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, zgłosiła na ostateczność września przeszło 87 tys. pracowników.

To pierwsze danie zwolnienia na w taki sposób szeroką skalę w 18-letniej historii Mety, wcześniej Facebooka, które następują po wielkich cięciach kadrowych w innych firmach technologicznych, takich jakże Twitter. Po przejęciu sterów przez Elona Muska z pracy w tym przedsiębiorstwie zwolniono około połowę z 7,5 tys. pracowników. 

„Pandemiczny enhance, w czasie którego więcej osób zostawało w domach i spędzało okres przy komputerach, w tym roku przekształcił się w krach, zderzając się z najwyższą odkąd dziesięcioleci inflacją” – skomentowała przedstawicielstwo Reutera. Podczas gdy tylko światowe społeczeństwa wyszły z lockdownów, przychody przedsiębiorstw technologicznych zaczęły upaść. Wiele agency z branży prowadziło intensywne programy zatrudnienia w czasie pandemii Covid-19. 

Zuckerberg stwierdził, że również on podjął decyzję o prowadzeniu przez jego firmę takiej polityki, jednak, „niestety, nie wyszło to w taki sposób, jakże zaplanowałem” – napisał. 

Pierwszy w historii trymestralny spadek przychodów

Spowolnienie gospodarcze i ponure perspektywy reklamy internetowej, która jest zdecydowanie największym źródłem przychodów Mety, przyczyniły się enact jej problemów. W jaki sposób przekazała przedstawicielstwo Linked Press, tego lata Meta odnotowała pierwszy w historii trymestralny spadek przychodów. 

Zuckerberg napisał w oświadczeniu, że wśród powodów zwolnień znalazło się ogólne spowolnienie makroekonomiczne i rosnąca rywalizacja, natomiast przewidywane wcześniej środki utrzymania firmy rozległy się w rzeczywistości o wiele niższe. Szef przedsiębiorstwa poinformował, że zakład pracy skupi się teraz na „obszarach wzrostu o wysokim priorytecie”, takich jakże sztuczna inteligencja, reklamy i platformy biznesowe, natomiast także projekt wirtualnej rzeczywistości metawers. 

Meta wypłaci zwolnionym pracownikom wynagrodzenie podstawowe zbyt 16 tygodni oraz zbyt dwójka dodatkowe tygodnie zbyt każdy rok pracy w zakresie pakietu odpraw, jakże i opłaci wszystkie pozostałe płatne dni wolne. 

Wiązka odpraw

Meta poinformowała, że w zakresie pakietu odpraw ​​wypłaci zwolnionym pracownikom wynagrodzenie podstawowe zbyt 16 tygodni, dodatkową pensję zbyt dwójka tygodnie zbyt każdy rok pracy oraz zbyt wszystkie pozostałe płatne dni wolne.

Koncern dodał, że ​​planuje również zniżyć wydatki uznaniowe i przedłużyć zamrożenie zatrudnienia enact pierwszego kwartału.

Niektórzy inwestorzy są zaniepokojeni działaniami Mety, która przeznacza przeszło 10 mld dolarów rocznie na metawers, odwracając swoją uwagę odkąd mediów społecznościowych – podała AP. Również rywalizacja ze strony TikToka jest rosnącym zagrożeniem w celu firmy, ponieważ młodzi ludzie częściej wybierają tę chińską aplikację niż stosowny enact Mety Instagram. 

sc:PAP

Całość możesz przeczytać tutaj: Ponad 11 tys. pracowników Facebooka/Mety traci pracę u Zuckerberga

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

biden-prawie-upadl-na-scene,-gdy-zobaczyl-»czarny«-przedmiot

Biden prawie upadł na scenę, gdy zobaczył »czarny« przedmiot

sluzby-mundurowe-protestuja-pod-siedziba-kprm

Służby mundurowe protestują pod siedzibą KPRM