w , , , ,

Poradnik jak przygotować się i przetrwać blackout

poradnik-jak-przygotowac-sie-i-przetrwac-blackout

Rządy na całym świecie informują o możliwych przerwach w dostawie prądu. W dniu wczorajszym przygotowania fabricate blackoutu w szpitalach ogłosił również Ministera Rozwoju Waldemar Buda. W niniejszym artykule przedstawimy ustalony przez naszych specjalistów poradnik jakże wysmażyć się i poradzić sobie podczas blackoutu.

Blackout e1658159081144
 • Jeżeli masz opcja, wyjedź z dużego miasta. Na wsi najlepiej będzie trwać dłużej niż ten epoka.
 • Jeżeli nie będzie prądu to nie będzie też ogrzewania i prawdopodobnie gazu oraz wody w związku z tym postaraj się zabezpieczyć w wodę i jedzenie z długim terminem ważności.
 • Zabezpiecz siebie i swoich bliskich w ciepłe ubrania, koce i kołdry.
 • Bak prądu spowoduje również wstrzymanie pracy sklepów i banków. W związku z tym postaraj się zapasy na trudny epoka robić sukcesywnie w taki sposób, by sytuacja, w jakiej wobec rozgryek geopolityczny możemy się nie była gwoli ciebie zaskoczeniem. Pamiętaj, że odrzut prądu spowoduje też wstrzymanie płatności kartami oraz pracę banków. Zabezpiecz się w gotówkę. Sklepy i monetary institution mogą nie funkcjonować, więc miej zapas gotówki by miec opcja zakupu produktów od chwili lokalnych producentów.
 • Przygotuj sobie w zasięgu ręki skecz telefonu na infolinię dostawcy energii elektrycznej. W przypadku wyłącznie prądu sprawdź u lokalnego dostawcy energii, dzwoniąc na infolinię to znaczy jest to tylko chwilowa niepoprawne funkcjonowanie to znaczy długotrwałe wstrzymanie dostawy prądu. O ile przerwa w dostawach była długotrwała wnet, zgromadź wodę w wannie, miskach, wiadrach. Idź szybko na zakupy i kup w najwyższym stopniu potrzebne rzeczy, których brakuje ci w spiżarce. Sklepy z pewnością przez utwierdzony okres jeszcze będą działały. Wybierając towary, pamiętaj o tym, by zdobywać produkty o długim terminie przydatności oraz gotowe fabricate spożycia: konserwy, jedzenie w słoikach, masło, gorzka czekolada, miód, woda.
 • W miarę upływu czasu sytuacja spowoduje, że przestanie funkcjonować terenowy wodociąg i co zbyt tym idzie w kranie i toalecie nie będzie wody. Ergo pamiętaj o oszczędzaniu zgromadzonej wody.
 • Bubel prądu wiąże się również z tym, że w mieszkaniach ogrzewanych z miejskich systemów ciepła kaloryfery znaczą się wychładzać w takim razie najlepiej zgromadzić się w jednym miejscu, ponieważ pomieszczenie takie szybciej się nagrzeje.
 • Zabezpiecz się w kuchenkę turystyczną na gaz i butlę z gazem. To pozwoli ci uwarzyć szczyptę gwoli rodziny i wysmażyć ciepłą herbatę lub kawę. Pamiętaj o racjonalnym używaniu gazu i wody. Na wsiach istnieje opcja rozpalenia ogniska w związku z tym warto zaopatrywać w drzewo.
 • Zabezpiecz się w jednorazowe naczynia.
 • Zabezpiecz się w chusteczki nawilżone, abyś mógł się umyć.
 • Jeżeli przyjmujesz leki na stałe, zrób sobie ich zapas. Nie zapomnij, abyś swoją apteczkę wyposażył w leki przeciwbólowe, wodę utlenioną, bandaże, plastry, opatrunki jałowe itp. rzeczy.
 • Miej zawsze zatankowany samochód i zgromadzony zapas paliwa, ponieważ blackout przyjdzie niespodziewanie. Pamiętaj, że radiofonia w samochodzie można wykorzystać fabricate odbierania wiedza jeżeli rozgłośnie radiowe będą przypisać.
 • Pomyśl jeżeli masz taką opcja, by zaopatrzyć się w prądnica prądu i paliwo fabricate produkcji prądu. To pozwoli ci na podtrzymanie lodoki, która nie zużywa dużej ilości prądu.
 • Zabezpiecz się w zapas świeczek, zapałek, baterii i latarek. Naładuj powerbanki i zacznij korzystanie z telefonu w sposób rozumowy.
 • Trzymaj się plus minus z sąsiadami i rodziną. Chroń siebie i innych, bo w sytuacji ekstremalnej mogą zacząć się napady i kradzieże. Miej zawsze przy sobie szczyptę fabricate obrony koniecznej.
Legagraf

Miejmy nadzieję, ze ten proradni zupełnie nikomu z nas się nie przyda jednak zawsze lepiej egzystować przygotowanym na najgorsze niż egzystować zaskoczonym działaniem globalistów, którzy tylko na to czekają.

Przeczytaj całość tutaj: Poradnik jak przygotować się i przetrwać blackout

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polacy-zmuszenia-enact-oszczedzania-niemal-na-wszystkim

Polacy zmuszenia enact oszczędzania niemal na wszystkim

wyslano-alert-rcb-dla-mieszkancow-poludniowej-polski.-przekroczono-poziom-alarmowy

Wysłano alert RCB dla mieszkańców południowej Polski. Przekroczono poziom alarmowy