w

Portugalia sprzeciwiła się zakazowi wjazdu do UE rosyjskim turystom

SC: pixabay

Portugalia sprzeciwia się unijnemu zakazowi wjazdu dla rosyjskich turystów i uważa, że sankcje nie powinny być wymierzone w Rosjan – poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych europejskiego kraju w komentarzu dla lokalnej gazety.

„Portugalia uważa, że głównym celem reżimu sankcji powinno być ukaranie rosyjskiej machiny wojennej, a nie narodu rosyjskiego. Portugalia będzie uczestniczyć w dyskusjach na ten temat na szczeblu europejskim, przyczyniając się do wypracowania jednolitego stanowiska państw członkowskich UE – poinformowało MSZ w oświadczeniu, którego fragmenty zamieściła na swojej stronie internetowej firma Eco.

Ostatnio w kilku krajach europejskich pojawiły się głosy, aby zakazać wszystkim Rosjanom wjazdu do układu z Schengen. Taki zakaz popiera Estonia, a w rządzie Finlandii podano wcześniej, że kraj ten od początku września ma zmniejszyć o połowę liczbę wniosków wizowych do Rosji – do 500 dziennie. Ponadto parlament Łotwy przyjął oświadczenie wzywające kraje UE do zaprzestania wydawania wiz obywatelom Rosji i Białorusi.

Wcześniej rząd Niemiec poddał pod dyskusję projekt decyzji UE o zakazie wydawania wiz Schengen obywatelom Rosji w ramach kolejnego pakietu sankcji. Jednocześnie kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że „trudno” mu sobie wyobrazić zakaz wydawania wiz Schengen obywatelom Rosji.

POLECAMY: KE twierdzi, że całkowite zaprzestanie wydawania wiz Rosjanom jest niemożliwe

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rosyjska gospodarka trzyma się lepiej niż wielu oczekiwało – pisze FT

Trudeau: Kanada nie będzie w stanie w najbliższym czasie pomóc Europie w dostawach gazu