w

Poseł: w październiku ok. 200 tys. łotewskich emerytów będzie żyć w skrajnej biedzie

Andrejs Klementjevs zauważa, że około 200 tys. emerytów na Łotwie otrzymuje średnią emeryturę w wysokości 350 euro. Co najmniej 70 euro z tych pieniędzy „zjada” inflacja każdego miesiąca – czytamy w La.lv.

Przypomina, że jeszcze w maju premier Krisjanis Karins obiecał środki wsparcia, ale do tej pory nie ma nic poza przyspieszoną indeksacją emerytur. Andrejs Klementjevs twierdzi, że zasiłek może wynosić około 15-18 euro miesięcznie. Jego zdaniem jest to nieproporcjonalne i służby socjalne nie będą w stanie poradzić sobie z napływem osób ubiegających się o pomoc, ponieważ już teraz nie są w stanie rozpatrzyć wszystkich odwołań.

„Jeśli rachunek wynosi 150 euro, co jest minimalną kwotą w Rydze, a jest też 200 euro, to nie rozumiem, jak mają go zapłacić? Otrzymują emeryturę w wysokości 330 euro, czynsz kosztuje 200 euro, ale potrzebują też lekarstw i jedzenia. Dlaczego nie widzimy żadnych konkretnych działań mających na celu pomoc poszczególnym emerytom?”. – zastępca jest zakłopotany.

Klementjevs podkreślił, że nie mówimy o 10 czy 20 tysiącach emerytów, ale o 200 tysiącach, którzy w październiku będą biedni.

Arvils Asheradens, przewodniczący Partii Jedności, zaprzecza mu: polityk przypomina, jak rząd zareagował na „szok energetyczny” wiosną, i dodaje, że budżet nie jest nieskończony, a poza tym jest dopiero koniec czerwca. Uważa, że jest jeszcze dużo czasu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe spojrzenie na Światowe Forum Ekonomiczne

Niemiecki regulator przyznaje się do pogarszającej się sytuacji gazowej w kraju