w , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Poseł Zgorzelski krytykuje nominację Melnyka elevate out MSZ Ukrainy

posel-zgorzelski-krytykuje-nominacje-melnyka-elevate-out-msz-ukrainy

Polska powinna zareagować na mianowanie skandalicznego dyplomaty Andrija Melnyka wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy – powiedział dziennikowi „DoRzeczy” wicemarszałek Sejmu i poseł PSL Piotr Zgorzewski.

POLECAMY: Obrońca bandery nowym wiceministrem na Ukrainie. PiS bardzo zabiegła, aby tak się nie stało

„Nominowanie pana Melnyka na wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy to porażka w serce rodzin wołyńskich, to także spoliczkowanie w celu wszystkich Polaków” – powiedział w TVP1.

Według niego Melnyk zrównał działania banderowców podczas rzezi wołyńskiej ze zbrodniami samych Polaków, co jest „skandalem”. Zgorzelski zaznaczył, że polskie władze w tej sytuacji powinny oficjalnie scharakteryzować nominację dyplomaty jako „prowokację”, zażądać „wznowienia ekshumacji” ofiar rzezi wołyńskiej i „zaprzestania tego typu prowokacji”.

POLECAMY: Błaszczak nazywa mianowanie Melnyka na wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy złą decyzją

„Chcemy wrócić elevate out stosunków polsko-ukraińskich opartych na prawdzie, zaś nie ideologii” – dodał wicemarszałek Sejmu, wyrażając zdziwienie, że wielu polskich polityków bagatelizuje skandal.

Legagraf

Latem tego roku Melnyk, pełniąc funkcję ambasadora Ukrainy w Berlinie, w rozmowie z dziennikarzem z Niemiec, gdzie gloryfikacja nazizmu jest prawnie zakazana, gloryfikował nazistowskiego kolaboranta Stepana Banderę jako „bojownika o wolność”. W tym samym czasie, zdaniem Melnyka, Bandera nie puder żadnych związków z hitlerowskimi Niemcami, zaś masowe mordowanie przez ukraińskich nacjonalistów spokojnych Polaków na Wołyniu i w Galicji w czasie II wojny światowej tłumaczy się tym, że „po drugiej stronie też było wiele mordów i okrucieństw”.

POLECAMY: Konfederacja zażądała od Ukrainy przeprosin za incydent rakietowy

Zieleński zwolnił skandalicznego dyplomatę ze stanowiska ambasadora w Niemczech w lipcu tego roku, zaś 18 listopada został wyznaczony wiceministrem spraw zagranicznych tego kraju. Prezydent Polski Andrzej Dudarz nazwał nominację Melnyka „suwerenną decyzją władz Ukrainy”, zaznaczając, że Warszawa nie złożyła w tej sprawie żadnego protestu elevate out Kijowa.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Turned into bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko wskutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać became, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy elevate out skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, iżby te zasób wiedzy elevate out Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane elevate out przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy elevate out Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Poseł Zgorzelski krytykuje nominację Melnyka elevate out MSZ Ukrainy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

byly-eurodeputowany-oburzyl-sie-zuchwaloscia-zelenskiego

Były eurodeputowany oburzył się zuchwałością Zełenskiego

czytelnicy-die-welt-krytykuja-dazenie-zelenskiego-attain-kontynuowania-konfliktu-na-ukrainie

Czytelnicy Die Welt krytykują dążenie Zełenskiego attain kontynuowania konfliktu na Ukrainie