w

Posłanka Zielińska z PiS nie zwolniła swojej asystentki pomimo, że jest ona oskarżona o fałszerstwo dokumentów i pieczęci sądu

Elżbieta Zielińska, screen z YouTube / Sejm RP

Prawniczka Joanna P.-K., zatrudniona na stanowisku asystentki posłanki PiS Elżbiety Zielińskiej, została oskarżona o fałszowanie pism, oświadczeń, potwierdzeń i wniosków, a także pieczęci sądu. Mecenas wymyśliła nawet fikcyjnego pracownika Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu, a potem podrobiła jego podpis. Pomimo oskarżenia o tak poważne przewinienie asystentka nie został do tej pory zwolniona z pracy przez Panią poseł.

Zielińska dostała się do Sejmu z list Kukiz’15 jeszcze pod nazwiskiem pod panieńskim nazwiskiem Borowska. Na jej weselu gościli politycy tej partii, łącznie z Pawłem Kukizem. Później startowała z list Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując reelekcję. Teraz o posłance jest głośno za sprawą jej asystentki.

Działalności mecenas Joannie P.-K. zatrudnionej przez Zielińską na stanowisku asystentki przyjrzała się „Gazeta Krakowska”. Z relacji klientów, do jakich dotarła gazeta wynika, że oszukała wiele osób. Prawniczka miała napisać w sprawie klientki wniosek o unieważnienie ślubu do Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Gdy kobieta zorientowała się, że nic w jej sprawie się nie dzieje, udała się do Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Okazało się, że żadne pismo nigdy nie dotarło do Kurii. „Podobnych przypadków było więcej” – donosi gazeta.

„Dałam jej pełnomocnictwo, złożyłam też podpis na pustej kartce, o co J. P.-K. prosiła, by mogła 'dodrukować coś’ (o czym, jak mi tłumaczyła, zapomniała) i nie zawracać mi bez powodu głowy kolejnymi spotkaniami. Zapłaciłam na początek 600 zł, potem kolejne 300 – opowiada w „Gazecie Krakowskiej” jedna z poszkodowanych kobiet.

Joanna P.-K. oskarżona jest też o fałszowanie dokumentów i podrabianie podpisów. W niektórych dokumentach odnaleziono m.in. podrobioną pieczęć gorlickiego sądu. Kobieta wymyśliła nawet fikcyjnego pracownika KRUS w Nowym Sączu. Sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym w Gorlicach.

Prawniczka jest mocno związana z obozem władzy. W przeszłości była szefową gorlickiego Forum Młodych PiS, a w 2014 roku walczyła o mandat radnej powiatu gorlickiego z listy tej partii. Posłanka Elżbieta Zielińska zapowiedziała, że nie zwolni jej z pracy, dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok w tej sprawie.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dezinformacja i propaganda to zadanie Dworczyka. Winni nieudolności wszyscy tylko nie PiS

USA zablokują dostęp do technologii firmom wspierającym Rosję